Нелегальним мігрантам з Гаїті в США дадуть тимчасовий притулок

Громадяни Гаїті, які знаходяться в США, одержать так званий "тимчасовий захищений статус", що дозволить їм жити і працювати в США.

Уряд США прийняв рішення надати нелегальним іммігрантам з Республіки Гаїті тимчасовий притулок на півтора року.

Голова міністерства національної безпеки Джанет Наполітано повідомила, що громадяни Гаїті, які знаходяться в США, одержать так званий "тимчасовий захищений статус", що дозволить їм жити і працювати в США протягом зазначеного терміну. Цей статус не тягне на надання посвідки на проживання.

"Надання тимчасового притулку Гаїті, особиста безпека яких опиниться під загрозою, якщо вони повернуться до Гаїті, є частиною зусиль діючої адміністрації з відновлення країни", - пояснила Наполітано.

У США знаходяться близько 76 тисяч нелегальних іммігрантів з Гаїті і ще близько 535 тисяч проживають у країні на законних підставах. Тим часом, серед американців ростуть побоювання, що у зв'язку з землетрусом потік нелегалів з Гаїті зросте.

Нагадаємо, 12 січня на Гаїті стався землетрус магнітудою більше 7. У результаті підземних поштовхів загинули, за попередніми оцінками, 50 тисяч людей, 250 тисяч були поранені, а майже 1,5 мільйона залишилися без даху над головою.

В той же час уряд Гаїті повідомив про 140 тис. людських жертв.

ООН оголосила, що в якості екстреної допомоги для постраждалих від землетрусу буде потрібно щонайменше 562 мільйони доларів. З них основна частина, 246 мільйонів, піде на продовольство, а ще 159 мільйонів доларів - на питну воду, предмети гігієни, засоби очищення води та інші санітарні потреби.

Раніше ООН вже виділила Гаїті 10 мільйонів доларів, незабаром надійдуть ще 15 мільйонів. Також повідомлялося, що по 100 мільйонів доларів погодилися виділити США і Світовий банк.

22 січня на американських каналах VH1, Comedy Central, CMT, ABC, NBC, HBO, CNN та інших пройде телемарафон зі збору коштів для допомоги жителям Гаїті.

Дивіться фоторепортаж: руйнівний землетрус на Гаїті

Читайте також:

Уряд Гаїті повідомляє про 140 тисяч жертв землетрусу

Президент Гаїті констатував знищення своєї країни

Землетрус на Гаїті: кожен третій будинок зруйновано, тисячі жертв

У напівзруйнованій столиці Гаїті почалося мародерство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: