Немає жодних доказів взаємозв'язку вакцинації AstraZeneca та утворення тромбів - ВООЗ

Дата публікації
Перегляди
820
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Немає жодних доказів взаємозв'язку вакцинації AstraZeneca та утворення тромбів - ВООЗ

Фото: flickr.com

У ВООЗ розслідують низку інцидентів, але вважають, що зміни до поточних рекомендацій з використання вакцини малоймовірні.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) у понеділок, 15 березня, заявила, що немає доказів того, що інциденти, пов’язані з утворенням згустків крові (тромбів), спричинені вакциною Oxford/AstraZeneca.

Про це йдеться у заяві ВООЗ, передає BBC.

ВООЗ наразі розслідує випадки утворення тромбів у низки людей, повідомив прессекретар ВООЗ Крістіан Ліндмайер.

"Щойно ВООЗ отримає повне розуміння цих подій, висновки та будь-які малоймовірні зміни до поточних рекомендацій будуть негайно повідомлені громадськості, - сказав він. - На сьогодні немає жодних доказів того, що інциденти спричинені вакциною, і важливо, щоб кампанії вакцинації тривали, щоб ми могли врятувати життя та зупинити важку хворобу, викликану вірусом".

Професор Ендрю Поллард, керівник оксфордської групи вакцин, яка розробляла вакцину Oxford/AstraZeneca, заявив у програмі BBC Today, що "є дуже обнадійливі докази того, що у Великій Британії не спостерігається утворення згустків крові, а саме в цій країн застосовано найбільшу кількість доз препарату серед усіх країн Європи. 

У Великій Британії понад 11 мільйонів людей вже отримали принаймні одну дозу вакцини AstraZeneca, і не було жодних ознак надмірної смертності або утворення тромбів. Європейський регулятор лікарських засобів (ЕМА) також підтримав вакцину, заявивши, що її користь очевидна, додаючи, що COVID-19 може бути смертельним, а вакцинація рятує життя.

Близько 17 мільйонів людей в ЄС та Великій Британії отримали дозу вакцини. Станом на минулий тиждень було зареєстровано менше 40 випадків утворення тромбів, повідомляє AstraZeneca. Хоча величезна кількість людей вакцинується у всьому світу, деякі з них все одно захворіють на інші речі, не пов'язані з вакциною.

Нагадаємо, 15 березня у Франції, Італії, а також в Німеччині призупинили використання вакцини виробництва британсько-шведської компанії AstraZeneca і Оксфордського університету в очікуванні рішення Європейського агентства лікарських засобів (EMA). 

Країни поділилися на два табори — тих, хто призупинив використання Oxford/AstraZeneca на час розслідування інцидентів, та тих, хто продовжує використовувати препарат, оскільки прямих доказів взаємозв'язку щеплення та утворення тромбів не знайшли. Наразі вакцинація AstraZeneca "стоїть на паузі" в Данії, Норвегії, Ісландії, Таїланді, Італії, Австрії, Люксембурзі, Болгарії, Естонії, Литві, Латвії, Німеччині и Франції. В решті країн препарат продовжує бути доступним для вакцинації. Детальніше - за посиланням. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
820
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація