Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Неможливо виправдати застосування Росією сили": у G7 виступили на захист українських моряків

Міністри закордонних справ країн "Великої сімки" вимагають звільнення полонених.

Росія порушила міжнародне право атакою на українські кораблі біля Керченської протоки. Про це йдеться у спільній заяві міністрів закордонних справ країн "Великої сімки" за підсумками їхньої зустрічі 5-6 квітня у Франції, повідомляє УНІАН.

"Ми знову висловлюємо незмінну підтримку суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах", - наголошується в комюніке. "Росія своїми діями порушує норми міжнародного права. Ми висловлюємо стурбованість з приводу дій Росії проти України в Керченській протоці і навколишніх водах, що небезпечно посилили напругу. Неможливо виправдати застосування Росією військової сили проти українських судів і моряків", - вважають автори заяви.

ВідеоРосіяни порушили міжнародне право, провівши українським морякам психіатричну експертизу без адвокатів

Про це повідомив Микола Полозов - захисник одного з наших моряків - Дениса Гриценка. Його та трьох інших полонених - Михайла Власюка, Андрія Драча та В'ячеслава Зінченка - для слідчих дій возили в медичний інститут. Полозов повідомляє - його підзахисний відповідати на запитання відмовився, пославшись на Женевську конвенцію.  

Росіяни порушили міжнародне право, провівши українським морякам психіатричну експертизу без адвокатів

Міністри з США, Великої Британії, Канади, Франції, Італії, Німеччини та Японії закликали Кремль до стриманості, поваги до міжнародного права і уникненню подальшого загострення ситуації. "Ми закликаємо Росію звільнити заарештованих членів екіпажів і утримуватися від перешкоджання законному проходженню кораблів через Керченську протоку", - заявили представники G7.

Раніше повідомлялося, що керівники дипломатії країн "Великої сімки" попередили Росію про можливість застосування щодо неї нових санкцій. Українську ж владу учасники засідання закликали провести чесні та прозорі вибори, а також зберегти вірність шляхові реформ після них.

Залиште свій коментар

Вибір редакції