Непальські маоїсти заблокували Катманду

Непальські маоїсти протестують проти дій президента та уряду: вони посідали на дорогах, співають і танцюють. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Прихильники опозиційного комуністичного руху в Непалі заблокували всі дороги на під'їзді до столиці країни Катманду.

Сотні демонстрантів сидять на дорогах, співають пісні й танцюють. Приводом для акції стала незадоволеність складом чинного кабінету міністрів і діями президента республіки.

Маоїсти вимагають розпуску уряду і формування нового кабінету з їх участю. Формально вони пояснюють свої вимоги тим, що зараз уряд очолює прем'єр-міністр, призначений президентом, а не обраний народом.

Чинний прем'єр-міністр Мадав Кумар Непал (Madhav Kumar Nepal) програв вибори минулого року, але був висунутий на спеціальну асамблею обраним прем'єром - маоїстом Прачандою. Після відставки Прачанди через конфлікт з президентом з приводу звільнення головнокомандуючого Збройними силами, на посаді глави уряду знову затвердили Непала.

Маоїсти визнали подібний хід подій неконституційним і у відповідь провели серію протестів, перекриваючи дороги і блокуючи аеропорти.

Маоїстський уряд в Непалі був сформований в квітні 2008 року. Тоді після скидання монархії і проголошення республіки маоїстська комуністична партія, яка до того вела збройну боротьбу з владою, утворила в конституційній асамблеї найбільшу фракцію.

Читайте також:

Через проливні дощі у Непалі загинули 34 людини

Індійські маоїсти підірвали початкову школу

Через непальський гриб, який лікує імпотенцію, загинули дев’ять людей

Індійські комуністи захопили потяг з 500 пасажирами

ВідеоНепальські маоїсти заблокували Катманду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: