Перейти до змісту
Непомірна оренда: у Німеччині може відбутись референдум за конфіскацію житла в крупних інвесторів

Населення обурене постійним зростанням квартплати.

У Німеччині відбуваються масові протести проти завищених квартплат. Від влади міста вимагають конфіскувати житло в приватних інвесторів. Червоне і жовте сукно з вікон будинків вивішують, як протест. На них - гасла проти спекулянтів і заклик до Берліну захищатися, йдеться у ТСН.19:30.

На алеї Карла Маркса Фрауке Вернер живе 15 років. Відтоді її будинок купив концерн із нерухомості. Щотри роки орендна плата для Фрауке зростала на 15 відсотків.

“Попервах квартплата була нижчою порівняно з іншими великими німецькими містами. Але приватні інвестори шукають будь-якого приводу підняти ціну. Тепер плата за квартиру зросла так сильно, що ми змушені переселитися, тільки куди – не знаємо”, - розповідає Фрауке.

Квадратний метр орендного житла в Берліні коштує понад 10 євро, в Мюнхені - більше 18 євро. У Берліні будівельний бум, утім для середнього берлінця ціни непосильні, а квартири розбирають багаті іноземці як інвестицію.  

Відео Житло народу: в Німеччині масово протестують проти завищених квартплат

За даними організаторів, у Берліні на вулиці вийшло до 35 тисяч людей. Від влади міста вимагають конфіскувати житло у приватних інвесторів, щоправда, на відміну від справжнього комунізму, з компенсацією втрати. Про класову боротьбу між орендарями та власниками – у сюжеті.  

Житло народу: в Німеччині масово протестують проти завищених квартплат

“Інвестори виганяють людей із квартир тим, що спеціально влаштовують дорогі ремонти. Деяким орендарям після цього піднімають квартплату на тисячу євро, зразу в декілька разів", - каже співорганізатор демонстрації Давід Шустер.

Студентка Анна винаймає кімнату і мріє знайти власну квартиру.

“Починається - ось дітей тут не треба, собак тут не треба, а ви збираєтеся народжувати, а ви не збираєтеся народжувати - мова йде про те, що людина повинна мати просто дах над головою”, - обурюється студентка.

Великих власників нерухомості тут вважають акулами-спекулянтами і вихід бачать радикальний - конфіскувати у великих фірм, які мають більше 30 тисяч квартир, і повернути у муніципальну власність. Підписи збирають на демонстрації і планують зібрати 20 тисяч.

Референдум із вимогою конфіскувати і повернути народу житло в Берліні можуть провести менше ніж за рік.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріґ

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин