Неправильний переклад слів прем'єра Іспанії спровокував у РФ скандал

Деякі учасники конференції погрожували вчинити прем'єру позов про порушення прав і свобод людини і завдання тим самим моральної шкоди.

На міжнародному форумі "Сучасна держава" і глобальна безпека, який відбувся у Ярославлі минулого понеділка, стався скандальний казус.

В епіцентрі скандалу опинився прем'єр-міністр Іспанії Хосе Луїс Родрігес Сапатеро. Виступаючи на форумі зі своїм баченням загроз світового масштабу, він перелічив безліч: епідемії, техногенні катастрофи, екстремізм і тероризм, організовану злочинність і деякі інші, а потім виголосив слово pederastia, яке переклали російським словом "педерастія".

Зарахування гомосексуалізму до головних загроз світової безпеки викликало обурення серед слухачів.

При цьому багато хто з них обурилися, почувши тільки іспанське слово і не дочекавшись перекладу.

Слова Сапатеро були навмисно показані в нічних випусках новин на російських телеканалах.

Деякі учасники конференції погрожували вчинити прем'єру позов про порушення прав і свобод людини і завдання тим самим моральної шкоди. Серед них зокрема був і лідер ЛДПР Володимир Жириновський.

Тим часом слово pederastia іспанською означає не тільки "педерастія", але і "педофілія". Саме останнє, очевидно, мав на увазі Сапатеро.

Про це, зокрема, заявили в іспанському посольстві.

"Мені це теж різонуло слух, проте пан прем'єр-міністр в контексті цієї фрази мав на увазі боротьбу з організованою злочинністю проти педофілії. А іспанською слова "педофілія" і "педерастія"- слова-синоніми", - сказав високопоставлений співробітник диппредставництва.

Він додав, що ще одна помилка в синхронному перекладі виступу Сапатеро була присутня до злощасної фрази. "Коли серед загроз прем'єр називав міжнародну торгівлю жінками, російською це переклали як работоргівля", - стверджує представник іспанського посольства.

Читайте також:

Іспанія закрила всі аеропорти і морські порти Майорки

Іспанія буде судити міністрів Буша за тортури

В Іспанії підірвали телевізійний ретранслятор

Від вибуху авто в Іспанії постраждали 17 людей (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: