Нерукопотиснуті. Грібаускайте пояснила, чому РФ не запросили на Всесвітню конференцію з правосуддя

Не можна вітати тих, кто призводить до людських трагедій, вважає політик. 

Президент Литви Даля Грібаускайте заявила про те, що РФ зловживає нормами права, тому представників цієї країни не запросили до Вільнюса на Всесвітню конференцію з конституційного правосуддя. 

Під час відкриття конгресу очільник Венеційської комісії дорікнув владі Литви у тому, що представників РФ не було в списку запрошених, мовляв, країнам потрібен діалог.

"Венеціанська комісія висловила дуже критичну думку з приводу рішення КС Росії щодо Криму, але тут відбувається всесвітня зустріч конституційних судів на вищому рівні, і нам потрібен діалог, а не протистояння. Ми повинні показувати позитивні приклади, така мета міжнародних заходів. Ми вважаємо, на мою особисту думку, представникам Росії повинні були дозволити прибути до Литви", - наголосив він.

У відповідь президент Литви Даля Грібаускайте нагадала про військову агресію на Донбасі та анексію Криму.

"Ми спостерігаємо спробу в Європі перемалювати кордони силою, військову агресію в Східній Україні і окупацію Криму, що відбувається водночас зі спробою компрометувати повноваження Європейського суду з прав людини", - наголосила вона.

Глава держави додала, що РФ не запросили через зловживання нормами права.

"Як у політиків і суддів у нас є відповідальність захищати принципи, на яких засновані правові держави, це не поле для компромісів. А тому ми не можемо потискати руки і вітати тих, хто зловживає нормами права, призводячи до тисяч людських трагедій", - додала вона.

Сьогодні, 12 вересня, у Вільнюсі стартував IV конгрес Всесвітньої конференції з конституційного правосуддя, на який приїхали глави конституційних судів з усього світу. У конгресі беруть участь більше 300 гостей з 90 країн світу, більше 100 учасників - з Литви. РФ на захід не запрошували. 

Конгреси Всесвітньої конференції з конституційного правосуддя проводяться кожні три роки з 2009 року, і кожного разу проходять на різних материках. 

Нагадаємо, раніше Грібаускайте заявила, що зовнішня політика РФ та її президента Володимира Путіна непередбачувана

"Із самої першої зустрічі з паном Путіним я отримала перелік вимог, які повинна виконувати Литва: не будувати атомну станцію, обов'язково співпрацювати з ними і т. д. Це була не пропозиція дружити або співпрацювати — або ти стаєш на коліна і виконуєш, або ти є ворогом. Я не могла прийняти такі відносини", - розповіла вона. 

Залиште свій коментар