Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Нестримне відчуження". Штайнмаєр закликав не оголошувати Росію ворогом

Президент Німеччини занепокоєний напруженими відносинами між країнами Заходу та РФ.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр висловив занепокоєння через нинішній напружений стан відносин між Росією та країнами Заходу.

Про це глава держави заявив у інтерв'ю виданню Bild am Sonntag, оприлюдненому в неділю, 15 квітня.

"Теперішнє нестримне відчуження між Росією та Заходом - підстава для серйозної стурбованості. Нині не лишилося практично жодного підґрунтя для довіри між РФ та Заходом", - зазначив президент Німеччини, назвавши головним завданням для відповідальних політиків протидію цьому відчуженню.

Штайнмаєр також закликав не припиняти дипломатичних зусиль задля пошуку виходу з нинішньої ситуації.

"Незалежно від Путіна, ми не маємо оголошувати всю Росію, країну і людей, ворогами", - наголошує президент Німеччини.

Попри те, що зараз Росія є "складним" сусідом, країнам Заходу не варто допускати домінування "апокаліптичних настроїв" у відносинах з РФ, зауважив президент ФРН.

Санкції як засіб переконання

Щодо політики ЄС до Росії, то саме на уряд Німеччини покладається велика відповідальність у питанні збереження єдності та готовності Євросоюзу до дій, констатував Штайнмаєр. Він наголосив, що треба постійно вказувати Кремлю на "наслідки його дій для європейсько-російських відносин". До останнього пункту належать і запроваджені у відповідь на анексію Криму та початок конфлікту на Донбасі санкції. Втім, ЄС слід намагатися переконати російське керівництво й шляхом "прямого діалогу", ввважає Штайнмаєр.

Нагадаємо, 6 квітня Міністерство фінансів США оголосило про новий раунд санкцій проти російських громадян, чиновників, компаній та державних фірм. Сполучені Штати Америки заморозять активи всіх фізичних і юридичних осіб, які потрапили під нову хвилю санкцій.

За даними Гонконгської фондової біржі, 9 квітня акції компанії UC Rusal російського олігарха Олега Дерипаски, який увійшов до санкційного списку, впали на 50%. Rusal попередив про ризик технічних дефолтів через обмеження Мінфіну США, хоча і запевнив, що підтримує виконання всіх своїх кредитних зобов'язань. На тлі санкцій євро на Московській біржі  вже подолав психологічну позначку у 80 рублів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції