Нетаньяху не вдалося сформувати новий уряд Ізраїлю. Шанс отримав його опонент

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Прем'єр-міністр Ізраїлю повернув мандат на створення нового уряду президенту країни.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу в понеділок, 21 жовтня, повернув президенту країни Реувену Рівліну мандат на створення коаліційного уряду, не змігши заручитися підтримкою достатньої кількості парламентарів.

У пресслужбі президента Ізраїлю повідомили, що Реувен Рівлін тепер доручить формування уряду політичному опонентові Нетаньягу, лідерові партії "Кахоль-Лаван" ("Біло-блакитні") Бені Ганцу та надасть йому для цього передбачені законом 28 днів, інформує агентство новин dpa.

Нагадаємо, це була друга за останні п'ять місяців невдала спроба Нетаньягу сформувати уряд. Після парламентських виборів у квітні він не зміг у відведений законом термін домовитися про створення коаліції, тож Кнесет довелося розпустити й призначити повторне голосування на 17 вересня. У результаті виборів до Кнесету блок партій "Кахоль-Лаван" отримав на одне місце більше, ніж партія Нетаньяху "Лікуд". Згідно з остаточними результатами голосування, "Лікуд" здобув 32 мандати, а "Кахоль-Лаван" - 33.

Водночас Нетаньягу мав більшу підтримку в парламенті - за його кандидатуру на посаду глави нового уряду висловилися 55 депутатів, а на підтримку Ганца - 54. Після цього президент Ізраїлю закликав обидві найбільші партії до формування широкої коаліції. Біньямін Нетаньягу також запропонував "Кахоль-Лавану" сформувати коаліцію, зазначивши, що іншого варіанту не існує. Однак Бені Ганц заявив, що його політична сила отримала в Кнесеті на одне місце більше, тому посаду голови уряду має обійняти саме він. Він також відхилив можливість формування уряду на чолі з Нетаньяху, назвавши як причину обвинувачення проти чинного прем'єра в корупції.

Вибір редакції