Невдале стикування "Союзу" з МКС. В Мережі висміяли черговий провал Роскосмосу

Дата публікації
Перегляди
7186
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Невдале стикування "Союзу" з МКС. В Мережі висміяли черговий провал Роскосмосу

Фото: NASA

Космічний корабель з роботом не виконав планове стикування.

Транспортний пілотований корабель "Союз МС-14" з роботом Fedor, який повинен був пристикуватися до Міжнародної космічної станції о 08:30, провалив завдання. В Мережі вже почали глузувати з чергової невдачі "Роскосмосу".

Зазначимо, що стикування з МКС повинно було відбутися о 08:30, проте до цього часу корабель перебував за 100 метрів від станції. Все мало б відбуватися в автоматичному режимі, "Союз МС-14" наблизився до МКС, зробив обліт станції і став навпроти причального модуля, проте потім на трансляції було видно, що системі автоматичного стикування "Курс" не вдалося стабілізувати корабель і почати зближення зі станцією. Після цього корабель з дистанції 96 метрів почав відходити від станції, трансляція припинилася.

ТСН.ua зробив добірку з реакцій на невдачу в соцмережах.

 

 

Зазначимо, що "Союз МС-14" стартував з космодрому Байконур о 6:38 22 серпня, його вивела на орбіту ракета "Союз-2.1а". Це був перший старт ракети "Союз-2" з пілотованим кораблем "Союз МС". Екіпажі відправляються на МКС за допомогою ракети "Союз-ФГ", однак у "Роскосмосі" залишилася в запасі одна така ракета, яка відправить в кінці вересня на МКС чергову експедицію.

Раніше, 11 жовтня в Казахстані після запуску ракети "Союз" з космодрому Байконур сталася "аварія носія". На борт МКС повинні були вирушити американський астронавт Тайлер Хейг і російський космонавт Олексій Овчінін. Все було готове до зльоту, і ракета відірвалася від землі, однак сталася аварійна ситуація – другий ступінь ракети втратив орієнтацію і двигуни вимкнулися. Екіпаж в аварійній капсулі відокремився від корабля і приземлився. Обидва космонавти вижили і не потребували медичної допомоги.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7186
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація