Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Невідомі настирливо пропонують ЗМІ фейки про "кухаря Путіна", аби потім звинуватити у брехні

“Радіо свобода” розповіло про провокатора.

Низка видань, відомих своїми розслідуваннями, стикнулись з роботою дезінформаторів, які розповсюджують фейки про російського бізнесмена Євгена Пригожина, відомого як "кухар Путіна".

Як повідомляє "Медуза", з роботою такого провокатора стикнулось "Радіо Свобода". Чоловік обіцяв розповісти схему, за якою Пригожин продає добуте в Африці золото, і називався колишнім співробітником однієї з компаній, яка бере участь в оборудці. Провокатор спочатку закидав видання все новими "викривними подробицями", але не відповідав на запити видання щодо доказів його роботи у компанії. Згодом назвався чужим ім’ям і сказав, що він ще працює у компанії. А коли редакція пред’явила йому докази того, що провокатор бреше, написав погрозливого листа на адресу одного з журналістів. Ця провокація мала місце наприкінці 2018 року.

З подібним випадком стикнулась "Нова газета" у жовтні 2018 року, яка тоді випустила матеріал про кілька злочинів, ймовірно скоєних на замовлення оточення Пригожина. Джерелом видання виступив 61-річний Валерій Амельченко, який нібито брав участь у замовних нападах. Однак за кілька днів після виходу матеріалу телеграм-канал "338" повідомив, що автор статті історію видумав, а Амельченку заплатив 200 тисяч рублів.

Ще один випадок стався з розслідуванням Фонду Олексія Навального, в якому колишня співробітниця компанії "Московський школяр" Наталія Шилова розповідала про кричущі порушення санітарних норм у доставленні харчів для російських шкіл. Згодом жінка записала відеозвернення, що вона нібито збрехала, бо їй від Фонду обіцяли оплатити лікування дитини.

Видання "Радіо Свобода" вважає, що ці випадки можуть бути пов’язаними, адже занадто схожа схема дії - змусити оприлюднити дезінформацію, а потім "викрити" видання на підкупі людей заради очорнення Пригожина. Також видання припускає, що така схема могла спасти на думку саме організатору російської "фабрики тролів" з метою дискредитувати ЗМІ та відбілити своє ім’я.

Залиште свій коментар

Вибір редакції