Невський експрес підірвали чеченці

Угрупування чеченських бойовиків узяло на себе відповідальність за підрив Невського експресу. Проте МВС Чечні спростовує це.

Невський експрес
Lenta.ru
Диверсійною групою ... була проведена операція з підриву потягу Москва-Петербург. Після виконання задачі диверсійна група без втрат і ускладнень покинула місце проведення операції
Чеченські бойовики взяли на себе відповідальність за підрив потягу Невський експрес. Відповідна заява розміщена на одному з сайтів сепаратистів.

Ідеться про відоме угрупування Бригади Шахідів "Ріядус Саліхійн". Про те, що бойовики саме цього формування підірвали швидкий поїзд, повідомлялося і раніше, проте ця інформація не була перевіреною.

У заяві бригади шахідів, зокрема, вказується: "Диверсійною групою ... була проведена операція з підриву потягу Москва-Петербург. Після виконання задачі диверсійна група без втрат і ускладнень покинула місце проведення операції. Бригада Шахідів Ріядус Саліхийн буде й надалі атакувати важливі ... об'єкти на всій території Росії, яка і є зоною бойових дій".

Правоохоронні органи у п'ятницю провели обшуки у жителів чеченської національності Чудовського району Новгородської області.

Адвокат раніше підозрюваного у справі про Невський експрес Хасана Дідігова Мурад Юнусов каже, що "вчора (21 вересня – прим.ред.) правоохоронні органи провели обшуки у чеченців, які проживають у Чудовськом районі. Мотивували вони це нібито достовірною інформацією про причетність когось до злочину, проте за підсумками обшуку на даний момент ніхто затриманий не був".

Проте МВС Чечні спростовує подібну інформацію. Угрупувування "Ріядус Саліхійн", як і його ватажка Шаміля Басаєва, було цілковито знищено, цитує міністра внутрішніх справ Чечні Руслана Алханова агенція "РИА Новости".

"Такого угрупування не існує. Коли Басаєв був живий, він зібрав купку бандитів, руки яких були по лікоть у крові, і озвучував цю назву, але банду Басаєва цілковито розгромлено, самого ватажка знищено, і заява про існування якогось угрупування з таким ім'ям має пропагандистський характер", - заявив Алханов.

Басаєва, причетний практично до всіх гучних терактів в Росії останніх років, було знищено в липні 2006 року внаслідок спецоперації.

"Эхо Москвы" додає, що, за різними даними, "Ріядус Саліхійн" була створена Шамілем Басаєвим приблизно в 2001-2002 роках. Угрупування брало на себе відповідальність за всі найкривавіші теракти на території Росії.

13 серпня цього року в результаті підриву залізничного полотна з рейок зійшов швидкий поїзд Москва-Петербург. На щастя, обійшлося без жертв. Різні поранення одержали близько 60 чоловік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: