Перейти до змісту
Неввічливий та агресивний: Еквадор пояснив, чому Ассанджу відмовили у притулку

Поведінка Ассанджа обурювала еквадорців.

Президент Еквадору Ленін Морено заявив, що його країна відмовила у наданні притулку засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанжу через його поведінку та порушення ним міжнародних конвенцій. Відеозапис звернення опублікований у соцмережі Twitter.

За його словами, Еквадор поважає право людини на притулок. Але відмовити в ньому було вирішено через неввічливу та агресивну поведінку Ассанжа, його ворожі заяви і порушення міжнародних договорів. Особливо це стосується втручання у внутрішні справи інших держав, підкреслив президент.

Як приклад, Морено навів злиті в мережу WikiLeaks в січні документи з Ватикану. "Члени цієї організації відвідували Ассанжа до і після цих незаконних дій. Таким чином підтвердилися підозри про його зв'язки з цією організацією і, відповідно, з втручання у справи інших країн", - заявив глава держави.

Морено розповів, що Ассанж використовував пристрої, які створюють перешкоди, блокував роботу камер відеоспостереження, без дозволу порпався у системі безпеки посольства.

Президент країни додав, що Лондон гарантував йому, що Ассанжа не екстрадують в країну, де йому може загрожувати страта.

Раніше повідомлялося, що 11 квітня британські правоохоронці заарештували засновника сервісу WikiLeaks Джуліана Ассанжа одразу після того, як Еквадор після 7 років скасував рішення про надання йому політичного притулку.

Також у мережі опублікували відео затримання Ассанджа.

Нагадаємо, Ассанж перебував у посольстві Еквадору від 2012 року. Перед цим британський суд ухвалив рішення про його екстрадицію до Швеції, де Ассанжа звинувачували у злочинах сексуального характеру.  Швеція згодом зняла звинувачення з Джуліана Ассанжа, проте в Британії його все ще вважають винним у порушенні умов умовно-дострокового звільнення.

Засновник WikiLeaks вважає, що справа проти нього сфабрикована і побоюється, що його екстрадують до США, де йому загрожує довічне ув'язнення за публікацію в WikiLeaks секретних документів американського уряду. Раніше Америка оголосила Ассанжа ворогом держави нарівні з "Аль-Каїдою" і "Талібаном".

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин