Невже буде війна?

Міністр оборони Азербайджану Сафар Абієв заявив, що він вважає вельми ймовірним військовий конфлікт між Вірменією та Азербайджаном.

"Поки залишаються окупованими території Азербайджану з боку Вірменії, імовірність війни майже стовідсоткова," - сказав він на прес-конференції в Астані після закінчення засідання Ради міністрів оборони СНД.

У свою чергу міністр оборони Вірменії Мікаел Арутюнян вважає безальтернативним мирне вирішення карабахського конфлікту.

"Альтернативи мирному рішенню ми не бачимо. Наші президенти ведуть переговори про мирне рішення карабахського конфлікту," - заявив він сьогодні в Астані після завершення засідання Ради міністрів оборони країн СНД.

Міністр оборони Азербайджану Сафар Абієв (Фото: vpk-news.ru)
Міністр оборони Азербайджану Сафар Абієв (Фото: vpk-news.ru)
Арутюнян відкинув "надто категоричну" заява міністра оборони Азербайджану Сафара Абієва про неминучість військового конфлікту між Вірменією та Азербайджаном.

"Це не право міністра оборони робити такі заяви, коли верховні головнокомандувачі - президенти наших країн – ведуть переговори про мирне врегулювання питання," - пояснив він.

Раніше президент Азербайджану Ільхам Ілієв заявляв, що продовження Вірменією окупації частини азербайджанських територій змушує Азербайджан бути будь-якої миті готовим до звільнення своїх земель військовим шляхом.

Нагірний Карабах до кінця 1980-их років був автономною областю у складі Азербайджану. Потім місцеві законодавці оголосили про самостійність цього утворення, населеного переважно етнічними вірменами.

У самопроголошеній республіці почалися етнічні конфлікти, а потім і війна Вірменії та Азербайджану, в результаті якої Карабах став самостійним, а сім оточуючих його районів були відторгнені від Азербайджану й оголошені "зоною безпеки".

З 12 травня 1994 року й донині в Карабаху діє режим припинення вогню. Переговори по мирному врегулюванню конфлікту ведуться в рамках Мінської групи ОБСЄ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: