New York Times виявив багатомільярдний секретний фонд Каддафі

Багатомільярдний секретний фонд допоможе Каддафі у боротьбі з повстанцями.

Лівійський лідер Муамар Каддафі має в своєму розпорядженні багатомільярдну суму готівки, яка захована в Тріполі, пише газета New York Times з посиланням на джерело в розвідці США та інших західних спецслужб.

Як стало відомо виданню, величезні суми готівкою зберігаються у полковника Каддафі в лівійському Центральному банку та інших банках в лівійській столиці та її околицях. Джерела стверджують, що з початку збройного конфлікту в цій північноафриканській державі частина грошей була перевезена з банків в резиденцію Каддафі. Відомо, що готівкові суми розділені на лівійські динари, долари США і, можливо, на іншу валюту.

Гроші на особистих рахунках Муамара Каддафі, швидше за все, є малою частиною тієї суми, яка є в його розпорядженні, повідомив газеті експерт по Близькому Сходу Кеннет Барден.

Ці астрономічні гроші дозволять Каддафі довго протистояти озброєним прихильникам опозиції, зокрема, фінансувати африканських найманців, відзначає видання.

Як повідомлялось, країни Європейського Союзу домовилися про введення додаткових фінансових санкцій проти охопленої зіткненнями Лівії, які передбачають, зокрема, замороження коштів суверенного фонду і центрального банку країни. Нові санкції сформульовані таким чином, щоб не завдати шкоди ряду європейських компаній, акціонером яких є лівійський суверенний фонд Libyan Investment Authority (LIA).

В кінці лютого ЄС за застосування насильства стосовно мирних маніфестантів ввів заборону на в'їзд до країн Євросоюзу 26 особам, включаючи Муамара Каддафі і п'ятьох членів його сім'ї, були заморожені їхні активи в Європі. Рада ЄС також схвалила введення заборони на постачання до Лівії зброї, боєприпасів та спецзасобів.

З середини лютого в лівійських провінціях проходять виступи з вимогою відставки Каддафі, правлячого вже більше 40 років. Влада створює жорстку протидію повстанцям. За оцінками міжнародних організацій, у сутичках із силами безпеки та іноземними найманцями загинуло до 6 тисяч осіб.

Двадцять сьомого лютого Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію по Лівії, яка передбачає в тому числі передачу питання про ситуацію в країні на розгляд прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС). Другого березня прокуратура МКС оголосила про початок офіційного розслідування злочинів проти людяності, скоєних у Лівії з 15 лютого. На наступний день МКС оголосив список осіб, підозрюваних у репресіях та нападах на мирних жителів в Лівії, в якому фігурує ім'я лідера країни, його синів і ряду високопоставлених державних осіб, у тому числі міністра закордонних справ Лівії, керівника військової розвідки, начальника особистої служби безпеки Каддафі, голови служби внутрішньої безпеки.

Читайте також:

Глава розвідки США впевнений, що Каддафі врешті-решт переможе

Каддафі пообіцяв збройний опір будь-якому втручанню іноземців

Московський патріархат підтримав Каддафі

Українська медсестра розповіла про жахи війни у Лівії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: