Newsweek розкрило, як зв'язки Трампа із впливовими російськими можновладцями загрожують політиці США

Ще ніколи американський кандидат у президенти не мав стільки фінансових зв'язків з американськими союзниками та ворогами.

У середу, 14 вересня, видання Newsweek опублікувало результати розслідування, яке викриває зв'язки кандидата в президенти США Дональда Трампа з міжнародними фінансистами, іноземними політиками та навіть кримінальними особами. Однак доказів того, що організація була причетною до незаконної діяльності, знайдено не було.

Задля розслідування благодійної організації видання вивчило конфіденційні інтерв'ю з бізнес-керівниками та деякими міжнародними партнерами.

За словами Newsweek, якщо Трамп потрапить до Білого дому, а його сім'я продовжуватиме отримувати прибутки від компанії протягом або навіть після його президентства, то майже кожне рішення, яке він робитиме у сфері зовнішньої політики, породжуватиме серйозний конфлікт інтересів та етичну дилему.

За висновком видання, організація Трампа відрізняється від Фонду Клінтонів, який також був предметом уваги та вивчення. Однак на відміну від грошей Трампа, кошти Гілларі Клінтон, що надходили на адресу фонду, були публічно розголошені і йшли на благодійні акції, як, наприклад, боротьба з тропічними захворюваннями, якими інфіковані мільярд осіб. Видання встановило, що близько 90% зібраних коштів використовувалося для благодійних програм і жоден член сім'ї Клінтонів не отримував готівки від фонду, як і жодна з політичних кампаній не фінансувалася організацією.

Своєю чергою, сім'я Трампа не оприлюднює свої мільйони доларів, які отримує від організації щороку. Водночас більшість із цих коштів надходять від угод з міжнародними фінансистами і розробниками, багато з яких були пов'язані з контроверсійною та навіть незаконною діяльністю.

"Із тих заокеанських ділових зв'язків Трампа, які вивчалися журналістами Newsweek, як і суми, заплачені Трампу його іноземними партнерами, не були розголошені у фінансових заявах компанії для Федеральної виборчої комісії. (Кампанія Трампа не відповіла на запит щодо назв іноземних утворень, які є партнерам або перебувають у контрактних зв'язках із організацією Трампа.) Фінансові декларації Трампа також показують, що він є акціонером або бенефіціарієм декількох закордонних утворень, серед яких – декілька базованих у Домініканській Республіці, країні, що відома як світовий податковий рай", - пише Newsweek.

Newsweek пояснює, що поки Трамп та його родина мають фінансовий інтерес у благодійній організації, конфлікти бізнесу кандидата в президенти з інтересами національної безпеки вирішити не можна.

"Організація Трампа не може бути поміщена в сліпий траст, домовленість, яку використовує багато політиків, щоб відмежувати себе від інформації про власні фінансові інтереси, оскільки родина Трампа вже знайома з тим, хто є їхніми партнерами за кордоном", - пише автор Newsweek.

За словами видання, багато іноземних урядів зберігають тісні зв'язки і навіть контроль над компаніями в їхніх країнах, у тому числі декілька з тих, які вже є партнерами організації Трампа.

"Будь-який уряд, який шукає майбутнього впливу президента Трампа, може цього досягти шляхом формування партнерства з організацією Трампа, постачаючи гроші напряму родині або просто заховуючи їх усередині компанії для їхнього використання тоді, коли Трамп залишить Білий дім", - пише журналіст Newsweek.

Тому без відходу родини Трампа від їхнього благодійного фонду, іноземні сили будуть намагатися впливати на політику США через наявні партнерства.

Також Newsweek звертає увагу на відносини Трампа з Росією та Україною. Благодійна організація кандидата в президенти заявляли, що бажають розвивати свої проекти в цих країнах. Компанія перебуває у відносинах із суперечливою особою, Володимиром Потаніним, мільярдером, що тісно пов'язаний з російським урядом, а також Павлом Фуксом, головою Mos City Group, одним із найбільш політично видатних олігархів у Росії, повідомляє автор дослідження.

2006 року Дональд Трамп-молодший та Іванка Трамп зустрічалися з тодішнім радником Віктором Ткачуком та головою консорціуму "Українське будівництво" Андрієм Заїкою. Крім того, видання зазначає, що основний партнер Трампа у його прибутковому бізнесі в Канаді -  шанований російсько-канадський мільярдер Алекс Шнайдер, який, своєю чергою, також є значним інвестором у Росії та Україні. А отже, американська політика, яка має вигоду для цих країн, може збагатити важливі ділові зв'язки організації Трампа.

Водночас видання звертає увагу на занепокоєння у США серед експертів із національної безпеки через постійну та нестримну похвалу на адресу Володимира Путіна з боку Дональда Трампа.

"Якщо б компанія продала свій бренд у Росії поки Трамп перебував у Білому домі, світ міг би побачити дивовижні готелі та офісні комплекси у центрі Москви з ім'ям американського президента, вилитим золотом на верхівках будівель", - пише видання.

У підсумку Newsweek зазначає, що благодійна організація Трампа має стільки угод у безлічі країн, що неможливо виділити всі конфлікти, які з цього випливають, в одному номері журналу.

"Ще ніколи американський кандидат у президенти не мав стільки фінансових зв'язків з американськими союзниками та ворогами і ще ніколи бізнес не становив такої загрози Сполученим Штатам", - пише автор статті.

Так, якщо Дональд Трамп виграє ці вибори, а його компанія не буде закрита або назавжди відчужена від його сім'ї, зовнішня політика США цілком може стати доступна для продажу, зазначає Newsweek.

Нагадаємо, раніше президент США Барак Обама виступив у Філадельфії в рамках передвиборчої кампанії Гілларі Клінтон і розкритикував її конкурента від Республіканської партії Дональда Трампа. Зокрема, він порівняв рейтинги екс-президента Іраку Саддама Хусейна та президента Росії Володимира Путіна. 

Залиште свій коментар

Наступна публікація