Незадовго до лісових пожеж у Підмосков'ї масово звільнили лісників

У Підмосков'ї було звільнено близько 500 фахівців з лісового господарства напередодні пожеж, що й могло стати причиною неефективної боротьби з ними.

На початку липня, перед початком значних лісових пожеж у Підмосков'ї було звільнено близько 500 фахівців з лісового господарства, повідомляють російські ЗМІ з посиланням на заяву голови Громадської палати Московської області Микити Чапліна.

За його словами, рішення ухвалило Федеральне агентство лісового господарства у той момент, коли метеорологи і фахівці МНС вже пророкували спекотне літо і майбутні лісові пожежі.

Зі свого боку, голова Шатурського муніципального району Андрій Келлер відзначив, що у 2004 році у лісовому господарстві району працювали 796 осіб, а після прийняття нового Лісового кодексу — всього 390 лісників. До літа 2010 року, за словами Келлера, у Шатурському лісгоспі залишилися 62 людини, включаючи прибиральницю, сторожа і двірника.

Діючий у Росії Лісовий кодекс, що піддався масштабній критиці цього літа, набув чинності на початку 2007 року. За оцінкою екологів, якщо до появи цього документа у лісовому господарстві країни працювало близько 200 тисяч людей, то після його введення їх число скоротилося до 50 тисяч. Під скорочення потрапили, у тому числі, близько 70 тисяч лісників.

У Підмосков'ї, як і в багатьох інших російських регіонах, у липні-серпні 2010 сталися значні природні пожежі. Їхня площа склала 17 тисяч гектарів, більша частина з яких припала на ліси. У результаті пожеж загинули 11 людей, постраждали близько 400. Вогонь торкнувся п'яти населених пунктів.

Після пожеж президент Дмитро Медвєдєв перевів Рослісгосп у пряме підпорядкування уряду і звелів "навести порядок" у цьому відомстві. Незадовго до цього прем'єр-міністр Володимир Путін відправив начальника Рослісгоспу Олексія Савінова у відставку. Новим керівником відомства став Віктор Масляков.

Читайте також:

Вогонь охопив Нижнє Поволжя: згоріли півтисячі будинків, гинуть люди (відео)

Після спеки на Росію насуваються заморозки до -2 градусів

Рязанські чутки: на місці пожежі, яку загасив Путін, виросли квіти

Екологи: російська влада приховує загрозу "другого Чорнобилю"

ВідеоНезадовго до лісових пожеж у Підмосков'ї масово звільнили лісників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: