Незадоволення економічною політикою вивело десятки тисяч поляків на вулиці

У Варшаві пройшла багатотисячна акція проти економічної політики влади.

У Варшаві від 30 до 50 тисяч людей взяли участь в демонстрації протесту проти економічної політики уряду.

Як повідомляє Радіо "Свобода," учасники демонстрації, організованої профспілкою "Солідарність", пройшли через центр міста до будівлі адміністрації прем'єр-міністра, скандуючи гасла "Політика ваша, бідність - наша", "Уряд - у відставку". Зі словами жорсткої критики на адресу уряду звернувся до демонстрантів відомий рок-співак Павло Кукис.

"Солідарність" добивається підвищення на 20% мінімальної зарплати, розширення списку категорій громадян, які мають право на соціальну допомогу, а також виділення коштів на боротьбу з безробіттям.

"Ми протестуємо і вимагаємо розширення пакета соціальної допомоги для тих, хто зовсім мало заробляє - цього немає тепер", - говорили демонстранти.

В даний час мінімальна зарплата в Польщі становить близько 480 доларів, а рівень безробіття - 12%.

Як пише польська преса, лідери "Солідарності" - колись найбільшої профспілки Польщі, яка стала на чолі антикомуністичної боротьби, - збираються закупити вувузели (африканські дудки) для того, щоб зробити більш гучними заплановані на осінь акції соціального протесту. Тим самим до демонстрацій буде залучена загальна увага. На думку представників "Солідарності", для 10-тисячної акції буде достатньо 200-300 південноафриканських дудок.

Як відомо, в Україні згідно з розрахунками державного бюджету на 2011 рік, 1 квітня мінімальна зарплата підвищується до 960 гривень. Так, мінімальна заробітна плата встановлюється: в місячному розмірі з 1 квітня 2011 року у розмірі 960 гривень, з 1 жовтня - 985 гривень, з 1 грудня - 1004 гривні.

Читайте також:

Качинський вважає, що місія Польщі – допомогти Україні увійти у ЄС

Польща збільшила видачу віз українцям майже на 40%

Польський президент побачив в Україні розвиток демократії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: