Незвичні протести в Мінську дезорієнтували міліцію

В Мінську пройшла акція протесту в незвичному форматі.

Акція протесту білоруських громадян, яка пройшла в середу в Мінську та деяких інших містах країни, мала нестандартний для республіки формат - без опозиційної атрибутики і антиурядових гасел.

За різними оцінками, в акції в Мінську брали участь від декількох сотень до декількох тисяч осіб. Співробітники правоохоронних органів коментарів щодо кількості присутніх поблизу Жовтневої площі не давали.

Заклик до громадян Білорусії вийти в середу ввечері на головну площу свого міста поширювався через інтернет, зокрема в соціальних мережах.

Учасники акції не вживали агресивних дій, вони прийшли без опозиційної атрибутики - прапорів, плакатів, розтяжок. Ніхто не взяв на себе роль організатора акції або її лідера.

Присутні люди представляли собою інший прошарок суспільства, ніж активісти опозиції, що постійно беруть участь в мінських мітингах протесту. Під час акції не звучало антиурядових гасел. В основному присутні обговорювали складну економічну ситуацію, що склалася в Білорусії. Вони не виявляли агресії і вели себе доброзичливо.

Зі свого співробітники міліції не застосовували спецзасобів і лише намагалися відтіснити присутніх від Жовтневої площі. У відповідь учасники акції лише кричали "Ура", "Дякуємо" і плескали в долоні.

На подібній акції в Гродно міліція затримала кілька людей, зокрема громадянина Росії Бориса Чернявського, який є відеооператором польського першого телеканалу.

На думку білоруських політологів, правоохоронним органам треба буде переглянути свої методи роботи, оскільки вони ще не стикалися з подібними акціями.

Як повідомлялось, схожа за форматом організації акція відбулася в Мінську близько тижня тому, коли автолюбителі Мінська протестували проти різкого підвищення цін на паливо. Домовившись зібратися через інтернет, вони на кілька годин паралізували рух по головній вулиці Мінська - проспекту Незалежності.

Читайте також:

Лукашенко попередив "свядомих", що не допустить акцій протесту

П'яний чиновник Лукашенка з матюками розповів про кризу в Білорусі

Хакери "підірвали" сайт Лукашенка за те, що він "прос*ав країну"

Бунт білоруських водіїв на кордоні з Польщею придушили ОМОНом і газом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: