Незвично для кітчевого поп-фесту. Реакція західних ЗМІ на перемогу Джамали в "Євробаченні - 2016"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українську співачку охрестили найбільш контроверсійною переможницею за історію пісенного конкурсу. 

Українська співачка Джамала із піснею "1944" здобула перше місце на пісенному конкурсі "Євробаченні-2016". Західні ЗМІ в статтях про тріумфальну перемогу українки згадують скандали довкола пісні, коли Росія пропонувала дискваліфікувати її за політичну тематику, наголошують, що композиція має глибокий особистий сенс для української співачки, проте зазначають, що "1944" розповідає не тільки про історію, але й про сучасну ситуацію в Криму.

ТСН.ua зібрала реакцію західних ЗМІ на перемогу Джамали в Стокгольмі.

"Україна виграє пісенний конкурс "Євробачення з політично забарвленою "1944"", - із таким заголовком про перемогу Джамали в Стокгольмі повідомляє The Guardian. Видання зазначає, що українка незабутньо виконала пісню, яка нагадує не тільки про депортацію кримських татар 1944 року, але й про анексію Росією Криму в 2014 році. Окрім того, видання розповідає про родину співачки, яка роз'єдналась через окупацію півострова,  й наводить коментар, який Джамала дала виданню напередодні конкурсу: "Якщо я виграю, це означатиме, що сучасна Європа не байдужа і готова чути і співчувати болю інших людей".

The Guardian також зазначає, що фінал "Єробачення-2016" був одним із найбільш заполітизованих за історію існуванню конкурсу. Проте раніше, до початку фіналу, видання на головній шпальті розмістило фото Джамали із підписом: "Ти слухаєш, Путіне?".

Джамала на обкладинці "the guardian"
The Guardian
Джамала на обкладинці The Guardian

Reuters називає перше місце України несподіваним, а Джамалу – найбільш контроверсійною переможницею за історію конкурсу. Як і багато інших ЗМІ, Reuters цитує заклик Джамали до миру й любові, коли вона вийшла на сцену для вручення нагороди.

Американське видання CBS News зазначає, що "1944" - це "… незвичний вибір для кітчевого поп-фесту".   

"Таак! Неймовірна перемога" - цитує в заголовку слова президента України Петра Порошенка польське видання TVP.info, наголошуючи, що "Росія безуспішно домагалася дискваліфікації…" переможної пісні. Натомість іспанське видання El Pais лише побіжно згадує про намагання Росії зняти з конкурсу пісню українки. Це чи не єдине європейське ЗМІ, яке не згадує в статті про перемогу Джамали анексію Криму.

Видання Mashable зауважує, що Україна виграє із потужним політичним виступом, націленим прямо на Росію.  І водночас нагадує, що перемогу Джамали принесли саме голоси глядачів.

Нагадаємо, що в сумі артистка отримала балів: 534 бали - від журі, за новими правилами та - внаслідок голосування глядачів з країн-учасниць. Таким чином, Джамала стала другою співачкою, яка принесла Україні перемогу у "Євробаченні": дебютувала у цій ролі у 2004-му році запальна Руслана зі своїми "Дикими танцями". До останнього букмекери пророкували перемогу представнику Росії Сергію Лазарєву, а Джамала була на третьому місці, згідно із їхніми даними.

Фотогалерея Як Джамала йшла до перемоги на конкурсі "Євробачення 2016": фото та відео (10 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції