NFT-токени: в чому унікальність новинки криптомистецтва та як на цьому заробляти

Дата публікації
Перегляди
2819
Поділитись:
WhatsApp
Viber
NFT-токени: в чому унікальність новинки криптомистецтва та як на цьому заробляти

Фото: ТСН

ТСН наважилася на експеримент і першою з українських новинних програм створила власний NFT. 

У Сполучених Штатах за лічені години почнеться аукціон, на якому продадуть картину робота Софії. Унікальна вона не лише через свою художницю, а й через незвичайний цифровий формат. Продаватимуть її у вигляді невзаємозамінний токена (NFT). Це такий унікальний цифровий запис, який підтверджує авторство і який неможливо підробити. 

Про це 24 березня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У світі нині бум на ці токени. На них заробляють десятки мільйонів доларів — у такому вигляді продають картини, музику, кросівки та навіть житло на Марсі. ТСН наважилася на експеримент і першою з українських новинних програм створила власний NFT. 

Американська компанія Injective Protocol першою у світі замінила реальну картину, написану художником Бенксі, на її цифрову копію, яку продала з аукціону учетверо дорожче, ніж придбала. Все через формат, у який оцифрували картину — її спалили під час прямого ефіру, зробивши віртуальний актив — невзаємозамінний токен (NFT).

Як це працює? До зображення, відео чи музики додають унікальний цифровий запис, який підтверджує авторство і який неможливо підробити. 

Свій перший NFT бізнесмен, засновник Tesla Ілон Маск виставив на продаж і дуже швидко отримав пропозицію продати за мільйон доларів. Згодом ціна виросла до 69-ти, та зрештою продавати роботу Маск відмовився.

Цій технології вже кілька років, однак шаленої популярності вона почала набувати саме під час пандемії. Експерти пояснюють, що люди стали більше часу проводити онлайн, а ті ж музеї, опинившись на карантині — стали оцифровувати твори мистецтва.

Ринок NFT стрімко зростає, і деякі твори заробляють десятки мільйонів доларів. Так, перший твіт засновника соцмережі Twitter заробив майже три мільйони доларів. Картини і відео від дівчини Ілона Маска співачки Граймс — майже шість мільйонів. Колаж з 5 тисяч фото американського художника Майка Вінкельмана — рекордні 70 мільйонів доларів

Утім, великі гроші поки що заробляють лише знаменитості, для решти — суми значно скромніші. Свої NFT, виявляється, вже кілька років виставляють на торги й наші співвітчизники.

Продавати чи купувати роботи можна на спеціальних інтернет-платформах, у світі їх кілька десятків. На деяких за створення NFT спершу треба заплатити, на деяких — це безкоштовно. ТСН наважилася на експеримент: разом з творцями першої української міжнародної платформи розробили власний токен.

Ми зняли у ньюзрумі коротке відео, і щоби викласти його на спеціальну платформу, зареєструвалися. Аби акаунт неможливо було підробити, замість пароля, зберігається фото. Його важливо не загубити, а також бажано нікому не показувати, каже засновниця української блокчейн-платформи для NFT Анна Кареніна.

На цій платформі заробити можна не лише на продажу, а й на "лайках". Наш перший ТСН-івський NFT за лічені хвилини зібрав одразу кілька, а вже за кілька годин його було продано. За його мандрівкою цифровим світом ми стежитимемо далі, бо технологія це дозволяє.

Новини світу: на аукціоні у США продадуть картину робота Софії

Новини світу: на аукціоні у США продадуть картину робота Софії

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2819
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація