Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нідерланди планують створити найбільшу у світі вітряну електростанцію зі штучним островом

Проект планують втілити у життя до 2027 року.

Компанія TenneT планує створити найбільшу у світі вітряну електростанцію у морі зі штучним островом. Концепцію хочуть втілити до 2027 року.

Про це повідомляє The Guardian.

"Радикальна пропозиція передбачає створення острова, який буде центром для величезних вітряних електростанцій у відкритому морі, які будуть затьмарювати сьогоднішні об'єкти в масштабах. Піщана мілина Доггер-банка, що у 125 км (78 милях) від узбережжя Східного Йоркширу, була визначена як потенційно вітряний і мілководний майданчик", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що спершу гігантська електростанція постачатиме енергію до Великої Британії та Нідерландів, однак планується, що пізніше станція покриє Бельгію, Німеччину та Данію.

"Для промисловості необхідно продовжувати шлях скорочення витрат. Великий виклик, перед яким ми стоїмо до 2030 і 2050 років - коли побудова станцій біля берегів стримується місцевою опозицією, і набережна майже повна. Це логічно, що ми дивимося на віддалені від узбережжя райони", - сказав Роб ван дер Хаґ, котрий займається концепцією вітряної станції.

Однак зазначається, що і значна віддаленість від берегів стає причиною здорожчання проекту, адже тоді доведеться витрачати гроші на спеціальні кабелі, що сполучатимуть вітряки і сушу.

Щоб зробити проект вигіднішим, у морі стоятиме острів, який сполучатиме кабелі із різних країн.

Нагадаємо, у листопаді у Херсонській області ввели в експлуатацію 12 вітрогенераторів вітряної електростанції "Новотроїцька". 

Залиште свій коментар

Вибір редакції