Нідерланди та Британія розкрили операцію ГРУ Росії проти Організації із заборони хімічної зброї

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Операція відбулась у квітні.

Розвідки Нідерландів та Великої Британії розкрили масштабну кібероперацію офіцерів ГРУ Росії проти Організації із заборони хімічної зброї, яку намагались здійснити у квітні 2018 року.

Про це представники країн розповіли на спільному брифінгу у Гаазі.

За їхніми даними, четверо офіцерів ГРУ прибули до Амстердама 10 квітня. Їх супроводжував російський дипломат у Нідерландах. Крім цього, було також опубліковано фото паспортів, за якими росіяни на прізвища Сотников, Моренець, Мінін та Серебряков прибули до Нідерландів. Крім цього, один із них перед вильотом замовив таксі від штаб-квартири ГРУ до аеропорту Шереметьєво.

документи офіцерів ГРУ у Нідерландах
документи офіцерів ГРУ у Нідерландах
документи офіцерів ГРУ у Нідерландах
документи офіцерів ГРУ у Нідерландах
Reuters

На брифінгу зазначили, що серед росіян було троє кіберофіцерів. Вони прибули до штаб-квартири ОЗХЗ на автомобілі із безліччю пристроїв для можливого зламу мережі. Це відбулося в той час, коли ОЗХЗ займалась вивченням отрути, яку було виявлено у Солсбері після отруєння екс-шпигуна ГРУ Сергія Скрипаля, а також дослідженням хімічної атаки у сирійському місті Думі. 

Представники спецслужб зазначили, що росіяни знищили свої смартфони та не залишили жодних слідів ДНК. З собою росіяни мали 20 тисяч євро та 20 тисяч доларів.

Правоохоронці Нідерландів спіймали росіян та вислали їх з країни.

Це вже другий міжнародний скандал за останній рік із діяльністю офіцерів ГРУ Росії в інших країнах. Перший стосувався отруєння Сергія Скрипаля та його дочки у Солсбері, до якого причетні офіцери Руслан Боширов та Олександр Петров. Самі вони зазначили, що приїхали до Солсбері з туристичною метою і є простими підприємцями, однак журналісти встановили їх причетність до російських спецслужб, а також встановили справжнє ім’я одного з них.

Залиште свій коментар

Вибір редакції