Нідерланди віддадуть Гані голову короля

Голова африканського монарха, вбитого у 19 сторіччі, нарешті повернеться на батьківщину і буде похована з почестями.

Влада Нідерландів вирішила повернути Гані голову монарха Баду Бонсу II, який був убитий голландцями в Африці в 1838 році.

Тоді командувач нідерландськими військовими вербувальниками генерал Ян Ферфєєр звинуватив Бонсу II у вбивстві двох місіонерів, за що короля повісили.

Голова африканського монарха була доставлена до Нідерландів, де з того часу зберігається у формаліні в Медичному центрі Лейденського університету.

Голландський письменник Артур Япін знайшов голову Бонсу II в анатомічній колекції в Лейдені кілька років тому, а минулого року публічно оголосив про це. Тоді посольство Гани звернулося до нідерландської влади з проханням повернути голову короля.

Як заявив міністр культури Нідерландів, останки Баду Бонсу II було вирішено повернути на батьківщину, щоб в Гані "їх могли поховати зі всіма почестями". "Все ж таки це правитель", - зазначив міністр.

Тимчасовий повірений у справах Гани в Нідерландах Ерік Одої-Анім заявив, що поки голова Бонсу II не повернеться на батьківщину і не буде похована, душа колишнього короля не знайде спокою, а честь його племені залишатиметься заплямованою. За словами Одої-Аніма, після доставки голови до Гани там будуть організовані урочисті похорони монарха.

Читайте також:

Із заповіту Єлизавети II знімуть гриф таємності

Австралієць сів до в'язниці за образу тайського короля

В центрі Лондона відкрили пам'ятник покійній королеві Єлизаветі

Тадж-Махал почав руйнуватися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: