Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Нідерланди вимагатимуть допиту підозрюваних у катастрофі MH17, але не проситимуть про екстрадицію

Слідчі закликають владу Росії та України співпрацювати з ними.

Прокуратура Нідерландів збирається допитати чотирьох підозрюваних у справі про катастрофу рейсу MH17 над Донбасом в липні 2014 року.

Про це заявив голова міжнародної спільної слідчої групи Фред Вестербеке під час пресконференції.

"Ми будемо вимагати від РФ надати дані про цих підозрюваних, ми також звернемося до Росії, щоб вона висловилася щодо цих звинувачень. Ми звернемося також до влади України щодо українського підозрюваного. Ми хочемо також допитати цих чотирьох підозрюваних, всі вони давали публічні інтерв'ю. Ми хочемо їх запитати, чи хочуть вони пояснити суть своєї особистої ролі в інциденті", - наголосив він.

За словами Вестербеке, слідчі звернуться до влади двох країн щодо співпраці, проте не клопотатимуть про видачу підозрюваних. Зазначимо, очільник розслідувачів обмовився, говорячи про екстрадицію.

"Ми потім звернемося, вибачте, ми не звернемося щодо екстрадиції, тому що законодавство України і Росії не дає такої можливості", - пояснив він.

Також Вестербеке розповів, що Росія відмовляється відповідати на низку запитань.

"Минулого разу, рік тому, Росія відмовилася відповідати. Зокрема, на запитання, що стосуються [Сергія] Дубинського, він повинен був працювати, співпрацювати з владою Росії в липні 2014-го. Ми закликаємо РФ дати швидко відповіді на ці питання, а так само на інші, де ми просимо правового сприяння", - резюмував він.

Зауважимо, раніше слідча група офіційно висунула звинувачення у збитті рейсу MH17 над Донбасом одному із лідерів бойовиків на сході України Ігорю Гіркіну (Стрелкову), українцю, який воював за "ДНР", Леоніду Харченку ("Кріт"), російському генералу Сергію Дубинському ("Хмурий") та полковнику РФ Олегу Пулатову ("Гюрза").

Нагадаємо, 17 липня 2014 року в зоні збройного протистояння на сході України був збитий Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 з Амстердама до Куала-Лумпура. Трагедія сталася на сході Донецької області в районі села Грабово, розташованого неподалік від Тореза. Всі 298 осіб, які перебували на борту, загинули. 

Розслідування показало, що Boeing був збитий ракетою серії 9М38, використовуваною в зенітно-ракетний комплекс "Бук". Установка була доставлена з Росії і запущена з території, яка контролювалася тоді сепаратистами. Фрагменти ракети серії "Бук" були виявлені під час розтину тіл членів екіпажу, так і в одному з віконних прорізів кабіни літака.

Міжнародній слідчій групі вдалося встановити більшу частину маршруту, яким ЗРК "Бук" прямував на територію України, а також маршрут його руху у зворотному напрямку. За версією слідства, комплекс переміщувався з території Росії на територію Східної України і пізніше вивезений назад в РФ на білому тягачі марки Volvo.

Висновки МСГ фактично збігаються з результатами розслідування групи Bellingcat - експертно-журналістської організації, що займається незалежними розслідуваннями з відкритих джерел.

Катастрофа MH17. Інфографіка

Залиште свій коментар

Вибір редакції