Нідерландські Антильські острови припинили існування

Нідерланди подарували незалежність кільком островам-колоніям.

10 жовтня 2010 Нідерландські Антильські острови припинили існування.

Колишні голландські колонії острів Кюрасао і південна частина острова Сен-Мартен стали незалежними державами у складі Королівства Нідерланди, а острови Бонайре, Саба і Сінт-Естатіус перетворилися на автономні території Нідерландів.

Таким чином Кюрасао і Сен-Мартен отримали такий самий статус, як і Аруба, що стала незалежною у складі Королівства Нідерландів в 1986 році.

За умовами угоди, уряд Нідерландів візьме на себе оборону і зовнішню політику нових країн. Між тим уряди Кюрасао і Сен-Мартен отримають більше повноважень і зможуть розпоряджатися податковими зборами.

Нідерландські Антильські острови існували з 1954 року як володіння Нідерландів в Карибському басейні. Між шістьма островами постійно виникали конфлікти, пов'язані з розподілом боргів та доходів.

На Кюрасао проживає приблизно 190 тисяч осіб, на голландській частині Сен-Мартена - приблизно 37 тисяч. Офіційною мовою на всіх шести островах колишніх Нідерландських Антілл є голландська, однак на Сен-Мартенс, Сабе і Сінт-Естатіус широко поширена англійська, а на Кюрасао, Бонайре та Аруба розмовляють папиаменто (суміш іспанської, португальської, нідерландської і англійської мов).

Читайте також:

У Нідерландах стартує гучний судовий процес над політиком-націоналістом

Суд відпустив 14-річну голландку у навколосвітню подорож

Названо найбільш вимираючу країну на Землі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: