Нігерійські бойовики підірвали найбільший нафтопровід Африки

Філія Agip в Нігерії є найбільшої нафтовидобувної компанією в Африці. Напад було скоєно групою, яка озброєна гранатометами.

Бойовики з Руху за звільнення дельти Нігер (MEND) заявили про підрив нафтопроводу, що належить нафтовій компанії Agip.

Нафтопровід подає сиру нафту на нафтоналивний термінал "Брасс", який також належить нігерійському підрозділу Agip. Філія Agip в Нігерії є найбільшої нафтовидобувної компанією в Африці.

Агентству про атаку на нафтопровід повідомив представник бойовиків MEND Джомо Гбомо (Jomo Gbomo). За його словами, напад було скоєно групою, яка озброєна гранатометами.

Коментарів з боку Agip не надходило.

Це вже не перший випадок за останні дні, коли MEND атакує нафтопроводи, розташовані в дельті річки Нігер. У середу, 17 червня, бойовики спробували взяти штурмом термінал "Форкадос" нафтовидобувної компанії Royal Dutch Shell.

За даними Bloomberg, безперервні атаки місцевих повстанців за останні три роки призвели до скорочення обсягів експорту нафти з Нігерії на 20 відсотків (у порівнянні з обсягами 2006 року).

Рух за звільнення дельти Нігер веде боротьбу за незалежність регіону, де знаходяться найбільші родовища вуглеводнів Нігерії. Бойовики вимагають від уряду отримання природної ренти. Задля досягнення своїх цілей MEND застосовує терористичні методи: викрадення іноземців, що працюють в нафтових компаніях, диверсії та вбивства.

У п'ятницю, 19 червня, нігерійська газета This Day повідомила, що основним постачальником зброї для MEND є Україна. За даними видання, екіпаж затриманого напередодні в Нігерії українського літака планував передати бойовикам 18 ящиків зі зброєю.

Читайте також:

Україну звинуватили у поставках зброї нігерійським бойовикам

Затриманий у Нігерії літак виявився українським, зброя - гвінейською

На літаку, затриманому в Нігерії, не було української зброї

В Нігерії затримали український літак зі зброєю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: