Нігерія висунула віце-президенту США офіційні звинувачення в корупції

Нігерія висунула віце-президенту США Діку Чейні та ще ряду високопоставлених чиновників офіційні звинувачення в корупції.

Комісія по розслідуванню економічних злочинів Нігерії офіційно висунула колишньому віце-президенту США Діку Чейні звинувачення у підкупі місцевих чиновників. Аналогічні звинувачення висунуті проти гендиректора нафтової компанії Halliburton Девіда Лезара.

Хабарі, за версією звинувачення, передавалися нігерійським офіційним особам для отримання Halliburton дозволу на будівництво заводу з переробки газу в дельті річки Нігер. Загальна сума винагороди чиновникам оцінюється в 180 мільйонів доларів. Основні епізоди справи датуються серединою 1990-х років.

Всього, як розповів представник комісії Фемі Бабафемі, у справі проходять 8 відповідачів. Серед них є і фізичні і юридичні особи. Дік Чейні очолював компанію Halliburton у період з 1995 по 2000 роки і, за даними нігерійської влади, знав про підкуп офіційних осіб в Нігерії.

За оцінкою ряду експертів, приводом для нігерійської влади повернутися до розгляду справи про корупцію стали майбутні президентські вибори, які намічені в країні на квітень 2011 року. Супротивники колишнього віце-президента Атіка Абубакара, основного конкурента нинішнього глави держави Гудлака Джонатана, неодноразово висловлювали припущення, що він так чи інакше пов'язаний з підкупом чиновників. Абубакар заперечує ці звинувачення, вважаючи їх наклепницькими.

Читайте також:

Україна опинилася на 134 місці в світі за рівнем корупції

За даними ООН, кількість жертв холери в Нігерії перевищила 1500 осіб

Англійці розповіли всю правду про хабарників у ФІФА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: