Німці хочуть підписати новий договір ядерних держав, аби уникнути перегонів озброєнь

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Росіяни кажуть, що сценаріїв розвитку ситуації три.

Поганим днем для європейської безпеки назвали в Німеччині 2 серпня, адже від сьогодні втратив чинність договір, який стримував найпотужніші держави країни від нарощення вбивчого озброєння. У ФРН пропонують новий міжнародний договір між ядерними державами після того, як Сполучені Штати і Росія зупинили дію угоди про ліквідацію ракет, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У Москві заявили, що це сталося за ініціативою американської сторони, тоді як у Вашингтоні і в НАТО провину покладають на Росію. В Альянсі заявили, що повністю підтримують американське рішення і обіцяють відповідальну реакцію на ризики, пов'язані з російською ракетою 9М-729. Саме її використання, на думку Вашингтона і НАТО, порушувало умови підписаної у 1987 році угоди.

Той документ забороняв виробляти, випробовувати і розгортати балістичні і крилаті ракети середньої та меншої дальності. Через порушення президент Дональд Трамп дав Москві пів року, аби відмовитись од зброї. Цього не сталося, тож нині дію угоду зупинили. Далі, як заявив представник Росії при міжнародних організаціях у Відні, можливі три сценарії: збереження статусу-кво, нові перегони озброєнь чи перемови, покликані пом’якшити наслідки зупинення угоди.

Відео Новий ракетний договір між ядерними державами пропонують у Німеччині

У Москві заявили, що це сталося за ініціативою американської сторони. Тоді, як у Вашингтоні і у НАТО провину покладають на Росію. В Альянсі заявили - повністю підтримують американське рішення, і обіцяють відповідальну реакцію на ризики, пов'язані з російською ракетою 9М729 . Саме її використання, на думку Вашингтона і НАТО, порушувало умови підписаної у 1987 році угоди.  

Новий ракетний договір між ядерними державами пропонують у Німеччині

Нагадаємо, 1 лютого, США оголосили про рішення призупинити участь у ДРСМД від 2 лютого. Про цей намір США заявляли ще в середині січня. Цьому передувало звинувачення Росії в порушенні договору, оскільки остання, за словами представників американського Держдепу, розробляє крилаті ракети наземного базування середнього радіусу дії. І це прямо порушує договір. Президент США Дональд Трамп уже заявив, що Сполучені Штати почнуть підготовку військової відповіді на порушення Росією зобов'язань.

Договір РСМД втрачає свою силу 2 серпня. НАТО неодноразово закликав Росію зберегти його, почавши дотримуватися його умови до цього часу, інакше у Брюсселі будуть розглядати шляхи зміцнення оборони проти загрози нових російських ракетних систем. Відновити дію договору може тільки президент.

Залиште свій коментар

Вибір редакції