Німеччина 8 років покривала нацистського злочинця, який масово нищив євреїв

Розвідка Західної Німеччини вистежила відомого нацистського злочинця Адольфа Ейхмана ще в 1952 році, тобто за вісім років до його упіймання "Моссадом".

Західнонімецька розвідка вистежила нацистського злочинця Адольфа Ейхмана, причетного до загибелі 4 мільйонів євреїв, в 1952 році - за вісім років до його упіймання "Моссадом".

Після Другої світової війни Ейхман втік до Аргентини, де переховувався під чужим ім'ям. Вважалося, що влада ФРН дізналися про його місце розташування тільки в 1958 році. Тоді ж німецька розвідка поділилася інформацією з американським ЦРУ.

Нагадаємо, що країни ухвалили рішення не намагатися зловити військового злочинця, побоюючись, що той може розкрити компрометуючі відомості про нацистське минуле Ганса Глобке - керівника секретаріату, який обіймав у кінці 50-х років посаду канцлера ФРН Конрада Аденауера.

Як стало відомо тепер, рішення не робити ніяких дій по затриманню Ейхмана Німеччина прийняла ще в 1952 році. Однак розвідслужби вийшли на колишнього нациста в той момент, коли той організував виїзд з Австрії до Аргентини своїх дружини і дітей.

Повідомляється, що дані про Ейхмана були отримані з архівів Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND), які до недавнього часу вважалися секретними. Доступ до матеріалів був наданий після того, як у квітні 2010 року Верховний суд ФРН зобов'язав спецслужбу розсекретити відомості, що стосуються справи військового злочинця.

Приводом до судового рішення став позов журналістки Габріели Вебер, яка працювала в Аргентині і якій раніше BND відмовила у доступі до архівів.

Нагадаємо, що Адольф Ейхман був викрадений агентами ізраїльського "Моссаду" в 1960 році і вивезений до Ізраїлю. Після суду в 1962 році він був страчений.

Читайте також:

WikiLeaks здав "ліквідаторів " з ізраїльської розвідки

Одне з сіл на сході Німеччини захопили неонацисти

ООН засудила прославлення нацизму в колишньому СРСР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: