Німеччина боїться терактів

Міністр внутрішніх справ Німеччини Вольфганг Шойбле підтвердив наявність безпосередньої загрози ісламістських терактів в країні.

Міністр внутрішніх справ Німеччини Вольфганг Шойбле підтвердив наявність безпосередньої загрози ісламістських терактів в країні.

"На основі отриманих останнім часом матеріалів і проведених аналізів, ми прийшли до висновку, що Німеччина і європейські країни опинилися зараз у фокусі міжнародного ісламського тероризму", - заявив Шойбле на прес-конференції після дводенної неформальної зустрічі голів МВС, адміністративного управління і держслужб країн-членів Євросоюзу, що завершилася сьогодні.

 За його словами, терористи регулярно присилають відеопослання з погрозами в адресу різних німецьких і європейських структур, зайнятих в миротворчій місії і наданні гуманітарної допомоги Афганістану, перш за все в створенні власних поліцейських сил і зміцненні безпеки держави. 

"У цих посланнях немає нічого якісно нового, в порівнянні з попередніми відеозаписами, але ми з вами останнім часом бачили, що ці погрози запроваджуються в життя, - додав міністр, нагадавши про недавній теракт ісламіста-смертника, який стався в розташуванні німецького контингенту на півночі Афганістану, внаслідок чого декілька військовослужбовців бундесверу загинули. 

Особливий неспокій, за словами міністра, викликає тенденція поїздок молодих людей, що посилилася, з Німеччини до Афганістану і Пакистану для навчання терористичним методам в тренувальних таборах ісламізму. Коментуючи причини цієї тенденції, Шойбле визнав, що одних зусиль держави, зокрема, по пошуку альтернативної зайнятості для молоді, недостатньо.

"Проблема ця складна і багатогранна, і вирішувати її потрібно загальними зусиллями", - підкреслив міністр. Поки ж Шойбле бачить єдину можливість превентивної протидії загрозі "доморослого ісламського тероризму" в постійному і ретельному спостереженні за комунікаціями, перш за все через інтернет, а також за переміщеннями в район Афганістану та Пакистану.

Як приклад позитивних результатів такого спостереження Шойбле привів запобігання британськими колегами серії терактів, що готувалися останнім часом, ісламістами-смертниками в Англії. "Але для цього ми повинні мати міцну правову основу", - підкреслив глава МВС Німеччини, закликавши законодавчі органи країни постаратися якнайскоріше прийняти необхідні поправки до законів.

 "Обмеження свободи комунікацій необхідне не для нашого задоволення, а для дієвої роботи поліції і федеральної кримінальної служби. Це наша загальна важка відповідальність за забезпечення безпеки наших солдатів в Афганістані і наших громадян у власній країні", - відзначив міністр. Одночасно Шойбле підкреслив, що федеральний уряд, обговоривши на цьому тижні останні дані і події, прийшов до необхідності "продовжувати допомогу афганському уряду і зберегти присутність миротворчого контингенту бундесверу в Афганістані". 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: