Німеччина депортує до Косова 10 тисяч циган

Уряд ФРН домовився про повернення на батьківщину 14 тисяч біженців-косоварів, які переїхали до Німеччини під час війни між Югославією та НАТО.

З Німеччини до Косова готуються депортувати 14 тисяч біженців, з яких близько 10 тисяч циган.

Домовленість між Берліном і Приштиною про повернення біженців вже підготовлена, документ буде підписаний восени, повідомила 13 жовтня мюнхенська газета Süddeutsche Zeitung з посиланням на відповідь МВС ФРН на запит фракції Лівої партії в бундестагу.

Зараз в Німеччині мешкають 14 тисяч косоварів, які зобов'язані залишити країну. За домовленістю, колишня сербська провінція зобов'язується приймати всіх осіб, які мають видані Косовом паспорти, а також тих, чиє колишнє місце проживання в цьому регіоні можна документально підтвердити.

Уряд ФРН мотивує своє рішення різким зниженням рівня насильства на національному ґрунті в Косові. Водночас ООН чекає на сплеск міжетнічного насилля в Косові.

Німецька влада пообіцяла, що щорічно повертатиме не більше 2500 біженців і при цьому стежитиме за "збалансованим розподілом різних національностей" в цій групі - іншими словами, не буде висилати одних тільки циган.

Федеральні і земельні уряди ФРН вже багато років за допомогою виплати допомоги намагаються переконати косоварів добровільно повернутися на батьківщину. Наразі кожному дорослому біженцеві, готовому повернутися до Косова, сплачують 750 євро та вартість проїзду. У Приштині створено спеціальний центр, який допомагає репатріантам знайти роботу і житло.

Більше половини з 55 тисяч косоварів, які живуть у Німеччині, приїхали туди під час війни між Югославією і НАТО в 1999 році. Багато з цих біженців – цигани. У 2008 році з Німеччини на батьківщину повернулися 900 косоварів.

Читайте також:

ООН чекає на сплеск міжетнічного насилля в Косові

Сербії списали півмільярда доларів боргу Косова

Франція й Німеччина вимагають припинити розширення Євросоюзу

Посібника нацистів Дем’янюка депортували до Німеччини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: