Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Німеччина, Франція, Великобританія та ЄС закликали Іран повернутися до ядерної угоди

Країни ЄС можуть активувати механізм, що призведе до відновлення санкцій проти Тегерану.

Німеччина, Франція, Великобританія та ЄС закликали Іран повернутися до виконання зобов'язань, взятих на себе при укладенні ядерної угоди.

Спільна заява очільників МЗС цих країн і глави дипломатії ЄС Федеріки Могеріні, викликана відновленням збагачення урану на іранському ядерному об'єкті Фордо, була поширена в понеділок, 11 листопада.

У документі зазначається, що країни ЄС можуть активувати механізм, що призведе до відновлення санкцій проти Ірану, якщо Тегеран не буде дотримуватися умов угоди.

Цього ж дня Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) підтвердило, що Іран відновив збагачення урану в Фордо. Відновлення робіт у Фордо за 180 кілометрів на південь від Тегерана стало ще одним кроком на шляху до виходу країни з так званої ядерної угоди - Спільного всеосяжного плану дій (СВПД).

Тегеран вже понад півроку поступово відмовляється від зобов'язань, сформульованих у 2015 році при укладенні ядерної угоди. Дії іранської влади пов'язані з тим, що США вийшли з СВПД в 2018 році і відтоді неодноразово розширювали санкції проти Ірану. Після підписання ядерної угоди збагачення урану на підземному заводі Фордо було заморожене, а кількість центрифуг на об'єктах Фордо і Натанс було скорочено більш ніж на дві третини. Крім того, Іран не міг займатися збагаченням урану до 2025 року, а центр в Фордо повинен бути перетворений на ядерний, фізичний і технологічний центр, центрифуги якого використовуються для отримання стабільних ізотопів для цивільних цілей.

Відео Іран оголосив про частковий вихід з міжнародної ядерної угоди

Про відмову від низки зобов’язань Тегеран уже поінформував країн-підписантів - Велику Британію, Китай, Німеччину, Росію та Францію. Президент Ірану Хассан Рухана заявив - запаси збагаченого урану зберігатимуть, а не продаватимуть за кордон. А за два місяці можуть й взагалі відновити його виробництво, якщо країни-підписанти не виконають своїх обіцянок щодо банківського та нафтового секторів.  

Іран оголосив про частковий вихід з міжнародної ядерної угоди

 

Вибір редакції