Німеччина і Франція виділять Греції 30 мільярдів євро

Франція та Німеччина висловили бажання допомогти Греції у фінансовій кризі. Сумарний державний борг Греції зараз складає близько 130 відсотків від ВВП.

Уряди Франції та Німеччини працюють над планом допомоги Греції загальним розміром в 30 мільярдів євро, повідомляє iMarketnews з посиланням на австрійську газету Kourier. Згоду зробити таку допомогу вже дали Центробанк Європи (ЄЦБ) і німецький Bundesbank.

Імовірно, Німеччина і Франція готові виділити 20 і 10 мільярдів євро відповідно. Однак в урядах цих країн розраховують витратити меншу суму, тому що у випадку оприлюднення інформації про виділення допомоги Греція зможе залучити додаткові кошти на відкритому ринку.

Деталі потенційної угоди поки не розкриваються. Повідомляється лише про один із варіантів, згідно з яким Німеччина запропонує гарантії по грецьких облігаціях на суму в 10 мільярдів євро за допомогою державного банку Kreditanstalt fur Wiederaufbau (KfW).

Раніше канцлер Німеччини Ангела Меркель заявляла про те, що рішення про виділення допомоги Греції буде прийнято на тижні, що перед католицьким Великоднем (тобто, з 28 березня до 4 квітня).

Представники німецького уряду на початку 2010 року заявляли про те, що не мають наміру надавати підтримку Греції, якій необхідно рефінансувати близько 20 мільярдів євро боргів лише у поточному році. Сумарний державний борг Греції зараз складає близько 130 відсотків від ВВП. Уряд країни вже прийняв ряд екстрених заходів для скорочення дефіциту бюджету, включаючи підвищення податків і скорочення різних соціальних виплат.

Читайте також:

Фінансова криза в Греції загрожує стати глобальною

У Греції страйкуючі правоохоронці не дають надрукувати закон про економію

Меркель: питання про вихід Греції з ЄС не стоїть

В Афінах масові протести перетворилися на заворушення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: