Німеччина має доплатити за Першу світову війну 56 млн євро

До 3 жовтня 2010 року Німеччина має сплатити залишок боргу перед державами колишньої Антанти за розв'язування Першої світової війни.

Через 90 років після Першої світової війни Німеччина продовжує виплачувати борги за репараціями, накладеними на неї за умовами Версальського мирного договору 1919 року.

Берлін вже майже сплатив потрібну суму. Залишок боргу разом з відсотками становить 56 мільйонів євро і має бути сплачений до 3 жовтня 2010 року.

Фінансове агентство ФРН, яке займається врегулюванням питань державних кредитів і боргів, вже заявило, що готове виплатити репарації до визначеного терміну.

За підсумками завершення Першої світової війни (1914−1918 роки) Антанта зобов'язала Німеччину відшкодовувати урядам і окремим громадянам збитки, яких вони зазнали в результаті військових дій. Загалом сума склала 226 мільярдів марок і була пізніше скорочена до 132 мільярдів.

Версальський мирний договір визначив першу суму в 21 млрд золотих марок, яку Німеччина мала погасити до 1921 року, і створив спеціальну Репараційну комісію, яка займалася цим питанням.

Виплата величезних сум підірвала економіку і без того слабкої Німеччині, знизила платоспроможність її громадян і, на думку деяких істориків, стала причиною серйозної фінансової кризи в Європі, яка переросла у Велику депресію і Другу світову війну.

До 1952 року Німеччина виплатила близько 1,5 млрд марок, які в основному йшли до Британії. У 1953 році Лондонська комісія зі стягнення репарацій заморозила майбутні виплати через те, що Німеччина розділилася на дві частини - ГДР і ФРН.

Коли Берлінська стіна була зруйнована і країна об'єдналася, 3 жовтня 1990 року їй дозволили сплатити суму, що залишилася, за термін у 20 років.

Читайте також:

В Мюнхені розпочався суд над Іваном Дем'янюком

Російський олігарх придбав Mercedes Гітлера

Нащадок Гітлера прийняв іудаїзм та переїхав до Ізраїлю

Більшість людей незадоволені капіталізмом, але не жалкують про розпад СРСР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: