Німеччина не має грошей на утримання людей похилого віку

Німеччина не має грошей на утримання людей похилого віку

Старенькі змушені "втікати" з країни. Ілюстрація

Пенсіонери переїжджають у будинки пристарілих сусідніх країн.

Уряд Німеччини не в змозі забезпечити належний догляд за старенькими німцями. Їм доводиться або самостійно оплачувати значні суми за перебування в будинках пристарілих, або переселятися в сусідні країни Східної Європи.

Зазначимо, у Словаччині, Польщі і Чехії лікування та догляд у будинках пристарілих набагато дешевші. Іноді пенсіонерів туди відправляють дорослі діти, які також не в змозі оплачувати рахунки батьків у своїй країні.

Приміром, якщо в Німеччині місяць в старечому будинку обходиться в 3 тисячі євро, то в країнах Східної Європи такий самий за рівнем сервісу догляд коштуватиме одну тисячу - тобто в три рази дешевше.

Дедалі більше німців похилого віку відчувають страх опинитися на схилі років за межею бідності. За прогнозами МВФ, вже в недалекому майбутньому число німецьких пенсіонерів, які потребують державної допомоги для покриття витрат на лікування та догляд, може досягти 5 мільйонів.

Держава буде просто не в змозі надати фінансову допомогу всім літнім жителям країни, які її потребують, зазначає МВФ. Вже зараз у Німеччині спостерігається таке явище, як вимушена еміграція через старість.

У будинках для людей похилого віку в Угорщині, Чехії та Словаччини помітний наплив пенсіонерів з ФРН, хоча ця країна завжди вважалася зразковою країною в плані соціальної підтримки літніх людей. Тож для більшості німців пенсійного віку перспектива опинитися за межею бідності на схилі життя виявилася повною несподіванкою.

Організації, що захищають права літніх людей, вимагають від уряду надати еміграції через старість організований характер або розглянути альтернативні форми догляду за людьми похилого віку в Німеччині, які будуть доступні кожному пенсіонеру.

Повʼязані теми:

Наступна публікація