Німеччина обере нового президента 30 червня

Відповідно до Конституції Німеччини нового главу держави оберуть за місяць після відставки попереднього президента, тобто 30 червня.

Федеральні збори оберуть нового президента Німеччини 30 червня, повідомив президент бундестагу Норберт Ламмерт.

Президент ФРН Хорст Келер 31 травня подав у відставку. Згідно з конституцією країни, його повноваження тимчасово виконуватиме президент бундесрату - федеральної ради, в якому представлені всі 16 земель Німеччини. Главою сенату є Бремен Єнс Бернз від СДПН.

Після відставки президента країни відповідно до законодавства новий кандидат може бути обраний протягом тридцяти днів, його обирають на Федеральних зборах, до якого входять члени бундестагу і бундесрату.

Келер повідомив, що рішення звільнитися викликане критикою на його адресу після висловлювань про закордоні місії бундесверу, які, за його словами, є обґрунтованими і економічно вигідними. Цей вислів було витлумачено експертами та журналістами в зв'язку з участю німецьких солдатів у місії НАТО в Афганістані.

Після цього представник президента заявив, що, кажучи про іноземні місіі, президент не мав на увазі Афганістан. Келер згодом пожалкував, що його висловлювання могли бути неправильно витлумачені. Він зазначив, що більше не займатиме пост президента, оскільки його відомство вже не зможе користуватися достатнім ступенем довіри і поваги.

Читайте також:

Президент Німеччини вперше в історії добровільно пішов у відставку

У Німеччині відкрили пам'ятник жертвам колективізації

Німецькі війська в Афганістані помилково знищили п'ятьох солдатів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: