Німеччина потерпає від сильних паводків: понад десять загиблих та 70 зникли безвісти

Німеччина потерпає від сильних паводків: понад десять загиблих та 70 зникли безвісти

Associated Press

Більшість регіонів країни перебувають під впливом циклону "Бернд"

Німеччина та Бельгія потерпають від сильних опадів та паводків: повідомляють про загиблих. 

Крім того, є зниклі безвісти, пишуть Reuters і Daily Mail.

У Німеччині від повені потерпають на заході - це федеральні землі Північний Рейн-Вестфалія та Рейнланд-Пфальц. В останньому бурхливі потоки води зруйнували кілька будинків в комуні Шульд. У регіоні оголосили режим надзвичайної ситуації. У Північному Рейні-Вестфалії вода затопила житлові та інші будівлі.

Рятувальники повідомляють про щонайменше 11 загиблих та 70 зникли безвісти. Чотири смерті у Шульді, де негода зруйнувала будинки. Четверо померлиз знайшли у затоплених підвалах Північної Рейн-Вестфалії. Ще одна людина загинула у місті Рейнбах. У місті Альтена загинув рятувальник. Чоловік намагався допомогти потерпілому, але впав в потік води. Інший - загинув під час рятувальних робіт на електростанції у Вердоль-Ельверлінгсен.

Вирує негода у Баварії та Саксонії, але там її наслідки менші. Своєю чергою, німецькі синоптики повідомляють, що більшість регіонів країни перебувають під впливом циклону "Бернд". Через циклон зливи і повені будуть ширитися на інші регіони Німеччини, прогнозують метеорологи. Потужні дощі із градом незабаром очікують і в столиці.

У ТСН.12:00 розповідають, що вода затопила вулиці і дороги. Завалилося кілька будинків. Людей намагаються рятувати гелікоптерами та військовою технікою. 700 жителів району міста Бан-Нойенар-Арвайлер опинилися в центрі паводку: вулиці і дороги перетворилися на річки, затоплені оселі і магазини, підтоплені автівки. Людей просять не виходити на вулиці і підніматися на вищі поверхи будинків. Жителів затоплених будівель вивозять на човнах.
Півтори тисячі людей евакуювали в місті Хюкесваген, там боялися прориву дамби. Утім, за ніч її встигли закріпити, на місці працює тисяча рятувальників.

У затоплене місто Хаґен сьогодні терміново прибуде очільник землі Баден-Вюртемдерґ і поки найперспектившіний кандидат у канцлери країни Армін Лашет. У Німеччині саме триває передвиборча кампанія. Канцлерка країни Анґела Меркель тим часом вилетіла з візитом до Сполучених Штатів. І мусить спостерігати за катастрофою у своїй країні із Вашингтона.

Негода вирує і в Бельгії: найбільше дісталося провінціям Льєж та Намюр, які оголошено зоною стихійного лиха. На дамбі Монсіньї в Льєжі високо піднялася вода через сильні дощі, а тому існує ймовірність, що річка Маас може вийти з берегів. Через повені в Бельгії загинули двоє людей, ще кілька вважаються зниклими без вести.

Наступна публікація