Німеччина повністю відмовиться від атомної енергетики до 2022 року

Німеччина оголосила про рішення повністю відмовитися від атомної енергетики. За підрахунками уряду, останню АЕС планують закрити у 2022 році.

Уряд Німеччини оголосив про рішення припинити експлуатацію всіх АЕС країни до 2022 року. Про це повідомили у міністерстві навколишнього середовища Німеччини.

До 2022 року планується розширювати використання альтернативних джерел енергії, споруджувати необхідні лінії електропередачі, повідомляється у міністерстві.

Попередній коаліційний уряд соціал-демократів і "зелених" у 2002 році законодавчо прийняв план поступової зупинки всіх АЕС для того, щоб до 2022 року повністю перейти на без'ядерну енергетику.

Але у вересні 2010 року федеральний уряд уклав угоду з найбільшими енергетичними концернами країни: продовження терміну роботи 17 атомних станцій ФРН на 8-14 років (залежно від року спорудження станції) в обмін на інвестиції до 30 мільярдів євро у відновлювану енергетику.

Таким чином, останню АЕС в Німеччині до нового рішення влади планувалося закрити лише до 2035 року.

У країні наразі працює лише чотири ядерні реактори з 17 - це другий реактор АЕС Ізар, станція Брокдорф і по одному реактору на станціях Неккарвестхайм і Гундреммінген. Решту було зупинено на три місяці для перевірок безпеки.

Загальна потужність АЕС у Німеччині, за даними міністерства економіки і технологій країни, становить 21 мільйон 497 тисяч мегават. У 2009 році це становило 23% від загального обсягу енергоспоживання.

У суботу десятки тисяч мешканців Німеччини більш ніж у 20 німецьких містах взяли участь у демонстраціях із вимогою негайної відмови від атомної енергетики.

У свою чергу в листопаді 2010 року прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що без будівництва АЕС Німеччині доведеться закуповувати дрова в Сибіру.

Розмови про повну відмову від використання атомної енергії почалися в ФРН після руйнівного землетрусу і цунамі 11 березня в Японії, які призвели до аварії на АЕС Фукусіма-1.

У результаті удару стихії на АЕС Фукусіма-1 була зафіксована серія аварій, викликаних виходом з ладу системи охолодження.

На станції було виявлено кілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС. Пізніше стала з'являтися інформація про виявлення в низці районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морський та питній воді, а також в продуктах.

Читайте також:

Швейцарія відмовилася від атомної енергетики

Японія переходить на сонячну енергетику

Китай починає будівництво першої в світі АЕС четвертого покоління

Перевірка виявила у Німеччині чотири небезпечних реактора

ВідеоНімеччина повністю відмовиться від атомної енергетики до 2022 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: