Німеччина продала Росії газові сховища, а тепер обіцяє переглянути енергетичну співпрацю з Москвою

Меркель наголосила, що ЄС нині не вигідно розривати енергетичну співпрацю з РФ, але якщо потрібно, то доведеться.

Якщо Росія й надалі продовжуватиме свою агресію проти України, то Євросоюз у довгостроковій перспективі повинен переглянути свою енергетичну співпрацю з Москвою. Про це заявила Ангела Меркель, канцлер Німеччини – країни ЄС, яка минулого місяця продала частину газових сховищ Росії.

Меркель наголосила, що нині обидві сторони зацікавлені не розривати енергетичну співпрацю. Про це пише DW.de із посиланням на агентство AFP.

"Майже всі європейські країни пов'язані з Росією через їхнє енергопостачання. Для Німеччини ця залежність від російського газу становить 38%, для інших країн - сягає 100%. Ми не ставимо за мету повністю позбутися цієї залежності", - наголосила Меркель.

Нагадаємо, третину всього газу Європа отримує саме з Росії, уточняє Reuters. Причому близько половини поставок транспортується через Україну.

Водночас Меркель вимагає повного виведення російських військ із України.

Єврокомісар з енергетичних питань пропонує Україні і Росії домовитись про газ

Ґюнтер Еттінґер пропонує Україні сплатити частину боргу за газ. Натомість Росія має відновити газопостачання на зиму. Перші два мільярди доларів Київ має заплатити до кінця жовтня, і ще один - до кінця року. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: