Німеччина пропонує створити суд для піратів

Німеччина пропонує створити міжнародний суд піратів Сомалі.

Німеччина пропонує створити міжнародний суд для притягнення до відповідальності піратів Сомалі, що нападають на торгівельні судна біля берегів Африки. Про це повідомило у вівторок агентство "Рейтер" з посиланням на заяву міністра оборони Німеччини Франца-Йозефа Юнга.

Піратство стало серйозною загрозою безпеці біля берегів Сомалі, де пролягають найбільші морські торгівельні дороги. З початку 2008 року там було зареєстровано більше 120 випадків нападу піратів, в ході яких було захоплено 35 торгівельних судів і 600 членів екіпажів. За даними агентства, зараз в руках морських розбійників залишаються 19 судів і близько 400 моряків. У жовтні французькі військові затримали дев'ять піратів і передали їх правоохоронним органам Сомалі.

Міністр оборони Німеччини вважає, що підозрювані в нападі на цивільні судна повинні з'явитися перед міжнародним судом. "Це має бути міжнародна влада. Нікому не потрібно "Гуантанамо на морі", - сказав Юнг, порівнюючи з в'язницею на американській військовій базі, де містяться підозрювані в причетності до тероризму.

Влада Сомалі не може впоратися з проблемами піратства через громадянську війну в країні. За оцінками ООН, доходи піратів від незаконних дій цього року можуть досягати 150 мільйонів доларів.

Одним з найгучніших нападів піратів Сомалі стало захоплення 15 листопада саудівського супертанкера Sirius Star, завантаженого двома мільйонами барелів нафти на загальну суму більше 100 мільйонів доларів. Крім того, в руках піратів все ще знаходиться захоплене 25 вересня судно Faina з танками і боєприпасами на борту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: