Німеччина дала "зелене світло" ратифікації Лісабонської угоди

Президент Німеччини Хорст Келлєр 23 вересня поставив свій підпис під пакетом супроводжуючих законів до Лісабонської угоди.

Німеччина завершила всі процедури з ратифікації Лісабонської угоди.

Президент Німеччини Хорст Келлєр 23 вересня поставив свій підпис під пакетом супроводжуючих законів до Лісабонської угоди – необхідний для остаточної ратифікації Німеччиною цього документу фінальний крок.

"Я дуже задоволена. Я витратила дуже багато енергії на Лісабонську угоду", - заявила з цього приводу канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Після ратифікації угоди Німеччиною, в Європі залишаться лише три з 27-ми країн, в яких документ поки не було ратифіковано: Ірландія, де 2 жовтня має відбутися повторний референдум, Польща та Чехія.

Нагадаємо, 13 грудня 2007 року лідери 27-ми країн-членів ЄС підписали в Лісабоні нову угоду ЄС, що отримала назву Лісабонської.

Нова угода прийнята замість Конституції ЄС, яку не вдалося затвердити через провал її ратифікації на референдумах у Франції та Нідерландах у 2005 році. Нова угода спрямована на реформування інститутів ЄС для ефективнішого ухвалення рішень.

На сьогодні 26 країн членів ЄС ратифікували угоду, в двох з них – Польщі та Чехії – завершуються технічні процедури.

Ірландія, яка єдина з 27-ми країн-членів, проводила референдум 12 червня 2008 року, не змогла отримати підтримки документу своїми громадянами, після чого лідери ЄС домовилися про можливість проведення повторного референдуму в країні восени цього року. Референдум призначено на 2 жовтня.

Читайте також:

Німеччина підтримала Лісабонську угоду

Ірландія може провести референдум щодо Лісабонської угоди

Франція і Румунія підтримали угоду ЄС

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: