Німеччина: російські шпигуни небезпечніші за ісламських терористів

Німеччина вважає, що російське промислове шпигунство представляє для країни більше небезпеки, ніж ісламський тероризм.

Міністр внутрішніх справ Німеччини Томас де Мезьєр вважає, що промислове шпигунство з боку Росії та Китаю є для Німеччини більшою небезпекою, ніж ісламський тероризм та діяльність праворадикальних або лівоекстремістських організацій.

За словами Мезьєра, німецькі компанії досі недооцінюють той ризик, який виходить від промислового шпигунства з Росії та Китаю, здійснюваного державними органами або за їхньої підтримки.

Варто відзначити, що через декілька днів після виступу німецького міністра в Чехії була оприлюднена доповідь Служби безпеки та інформації країни за 2009 рік.

У ній також говорилося про "інтенсивне і агресивне" шпигунство Росії в науково-технічній галузі. У Чехії активність російських розвідників пов'язували з планами колишнього президента США Джорджа Буша-молодшого розмістити на території цієї країни ПРО.

У Москві подібні слова викликали подив. "Ми хотіли б розраховувати на отримання від партнерів відповідних роз'яснень по дипломатичних каналах", - заявив у зв'язку з цим офіційний представник МЗС РФ Андрій Нестеренко.

За словами Нестеренка, серед доводів міністра багато "бездоказових звинувачень", які були запозичені з "давно минулої епохи "холодної війни".

Російські дипломати відкинули звинувачення і заявили, що в доповіді Мезьєра "мова йде про стандартний набір претензій, що пред'являються російським дипломатичним представництвам у ФРН, які, в розумінні німецьких контррозвідників, продовжують залишатися "шпигунськими гніздами", що підривають безпеку Німеччини".

Читайте також:

В Індії затримали росіянку за підозрою у шпигунстві

Румуна і болгарина посадили за шпигунство на користь України

В Україні засуджений російський шпигун

Іноземні шпигуни вербували українців, погрожуючи заразити СНІДом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: