Німеччина розпочала кампанію з популяризації німецької мови

У Німеччині стартувала кампанія по зміцненню і утвердженню німецької мови.

Міністр закордонних справ Німеччини і віце-канцлер Гідо Вестервелле оголосив про початок кампанії "Німецька - мова ідей" ("Deutsch - Sprache der Ideen"), направленої на популяризацію німецької мови за кордоном і зміцнення її міжнародного статусу.

Стурбованість німецької влади викликає той факт, що з 2005 року число іноземців, що вивчають німецьку мову, скоротилося на 2,5 мільйона осіб: з 17 мільйонів до 14,5 мільйона. Як наголошується на сайті МЗС, нова програма повинна зробити вивчення німецької привабливим. За їх даними, падіння популярності спостерігається навіть у країнах східної Європи, де після об`єднання Німеччини німецька вважалася основною іноземною мовою. Зараз найбільше число людей, що вивчають німецьку - в цілому 2,3 мільйона осіб – припадає на Польщу і Росію.

Крім того, незадоволення Берліна викликає той факт, що у владних структурах ЄС німецька мова всупереч офіційно заявленій мовній рівноправності використовується значно рідше, ніж англійська або французька, а частка урядовців Єврокомісії, які знають німецьку мову, становить менш як 20 відсотків.

У кількісному плані носії німецької мови є однією з найчисленніших груп в ЄС - з 500 мільйонів жителів блоку від народження нею говорять 100 мільйонів осіб. Як іноземна мова німецька поступається лише англійській. У решті-решт, Німеччина лежить у самому центр ЄС і забезпечує 20 відсотків надходжень до європейського бюджету. Сам Вестервелле неодноразово висловлювався на підтримку німецької мови. Широкий резонанс викликала його відмова відповідати журналісту Бі-Бі-Сі, який звернувся до нього англійською.

"Ми тут у Німеччині, - відповів Вестервнелле - Прошу вас правильно мене зрозуміти. У Великій Британії, зрозуміло, людина говорить англійською, так само у Німеччині: тут прийнято розмовляти німецькою".

"Я не для того як міністр закордонних справ виділяю щороку 300 мільйонів євро на розвиток і підтримку німецької мови за кордоном, щоб потім у себе в домі відмовлятися від німецької мови", - додав Вестервелле.

Читайте також:

Мер Афін зажадав від Німеччини 70 млрд євро за Другу світову

Німеччина має доплатити за Першу світову війну 56 млн євро

Ющенко порадив українцям вчити мови

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: