Німеччина створює альтернативу американській ПРО

Нова система складатиметься з п'яти супутників, розташованих на орбіті приблизно уздовж екватора.

Німецька компанія OHB Technology AG спробує створити нову систему космічного базування, яка буде відслідковувати пуски ракет середньої дальності.

Як повідомляє керівництво компанії, новий проект може стати альтернативою американській системі ПРО, елементи якої США планує розмістити в Східній Європі.

Нова система складатиметься з п'яти супутників, розташованих на орбіті приблизно уздовж екватора. Компанія OHB почала проводити дослідження в цій області на початку минулого року. На реалізацію проекту буде потрібно приблизно 500 мільйонів євро, повідомляють у OHB. Розробку системи фінансує уряд ФРН, а також приватні інвестори.

Нагадаємо, раніше США збиралися розмістити в Польщі десять ракет-перехоплювачів, а в Чехії - радар. Ці плани різко критикувалися політичним та військовим керівництвом Росії. У відповідь в Москві обіцяли розмістити в Калінінградській області ракетні комплекси Іскандер.

У вересні Вашингтон прийняв рішення відкласти розгортання наземних комплексів ПРО в Європі до 2015 року, пояснивши цей крок зміною в оцінці іранської загрози. До 2015 року чергування в рамках ПРО будуть нести кораблі з балістичними ракетами морського базування. Тим не менш, створення наземних об'єктів все-таки буде повністю завершено до 2020 року.

Крім того американські ЗМІ повідомляли, що Вашингтон додав Україну в список можливих майданчиків для розміщення радарів раннього попередження про ракетні пуски. Однак незабаром Пентагон заявив, що ніяких пропозицій уряду України щодо розміщення елементів протиракетної оборони не робилося.

Читайте також:

США не розміщуватимуть елементи ПРО в країнах, що не входять до НАТО

Росія зацікавилася альтернативною системою ПРО США

Клінтон замість критики запропонує Росії спільну ПРО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: