Німеччина відмовилася видати Іспанії Івана Дем'янюка, засудженого в Мюнхені

Німеччина відмовила іспанському суду в проханні екстрадувати Дем'янюка.

 Мюнхенський суд у четвер відхилив прохання Іспанії про видачу колишнього наглядача (за висновками німецького суду) нацистського концтабору Івана Дем'янюка. Про це з посиланням на представника суду повідомляє Associted Press.

Іспанський суд направив запит про видачу Дем'янюка в січні. Підставою для цього стала інформація про те, що в роки Другої світової війни Дем'янюк начебто був охоронцем у нацистському концтаборі Флоссенбюрг, де в числі інших знаходились і 155 громадян Іспанії, 60 з яких загинули під час ув'язнення.

На думку мюнхенського суду, Іспанія не надала достатньо доказів для того, щоб судити ймовірного наглядача концтабору. "Тільки служба охоронцем в концентраційному таборі не може бути підставою для видачі", - йдеться в ухвалі суду.

Процес над Дем'янюком розпочався в Німеччині 30 листопада 2009 року після того, як він був депортований із США. За версією німецького слідства, Дем'янюк безпосередньо брав участь у знищенні близько 30 тисяч ув'язнених у таборі Собібор, де служив наглядачем після полону.

12 травня суд Мюнхена визнав Дем'янюка винним, але через похилий вік обвинуваченого розпорядився звільнити його.

Читайте також:

Івана Дем'янюка тепер звинувачують в геноциді іспанців

90-річний Іван Дем'янюк пригрозив голодуванням

Суд над Дем'янюком знову перенесено

У Німеччині звинуватили у знищенні євреїв охоронця, який служив з Дем'янюком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: