Німеччина відзначає 20-річчя падіння Берлінської стіни

На урочистості в Берлін запрошені високі гості з усього світу, у тому числі президент Росії Дмитро Мєдвєдєв. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

У Берліні в понеділок святкують 20-річний ювілей відкриття кордону між Західною і Східною Німеччиною і падіння Берлінської стіни. Основні урочистості з цього приводу пройдуть у німецькій столиці, однак і в інших містах ФРН нині влаштовуються різноманітні заходи, у тому числі богослужіння, виставки, концерти, літературні читання, присвячені ювілейній даті. На урочистості в Берлін запрошені високі гості з усього світу, у тому числі президент Росії Дмитро Мєдвєдєв.

В інтерв'ю, опублікованому в німецькому журналі Spiegel, російський керівник сказав, що "такого роду зміни - це не тільки зміни, що стосуються всіх німців, але це зміни, які торкнулися долі Європи, а в кінцевому рахунку і долі нашої країни".

"Берлінська стіна, як відомо, завжди була символом поділу Європи, розділу двох цивілізацій, розділу ціннісних орієнтирів. І її падіння сприймалося як продовження курсу на об'єднання Європи", - зазначив Дмитро Мєдвєдєв. "Найголовніше, що були подолані розділові лінії, відбулося, в кінцевому рахунку, об'єднання Європи", - підкреслив президент РФ.

Офіційна програма святкових заходів досить велика. Так, один з колишніх пропускних пунктів на кордоні Східного та Західного Берліна в районі Борнхольмер штрассе відвідає канцлер ФРН Ангела Меркель. У цьому заході також візьмуть участь колишні лідери деяких країн, зокрема, екс-президент СРСР Михайло Горбачов та екс-президент Польщі Лех Валенса.

Потім святкування перемістяться до Бранденбурзьких воріт, які стоять як раз на тому місці, де місто розрізала стіна. Тут вже зберуться лідери дня сьогоднішнього. Очікується, зокрема, участь президентів Росії та Франції Дмитра Мєдвєдєва і Ніколя Саркозі, держсекретаря США Гілларі Клінтон і багатьох інших. Для них і інших гостей заходу біля Бранденбурзьких воріт буде дано урочистий концерт.

На площі біля Бранденбурзьких воріт буде встановлена одна тисяча пінопластових блоків, що символізують Берлінську стіну. Кожен з цих "цеглин" має 2,5 метра у висоту, 1 метр завширшки, важить близько 20 кілограмів і розписаний на теми, пов'язані з миром і свободою, художниками з різних країн.

У понеділок цю символічну стіну почне валити екс-президент Польщі Лех Валенса, який вважається на Заході однією з перших ластівок проникнення демократії до країн Варшавського договору. О восьмій вечора він штовхне у будівлі Рейхстагу перший блок, а з іншого боку - на Потсдамській площі те ж саме через 15 хвилин зроблять голова Єврокомісії Жозе Мануел Дуран Баррозу і голова Європейського парламенту Єжи Бузек. Потім цілих півгодини всі тисячі блоків, один за одним, як доміно, буде падати, поки останній з них не впаде біля Бранденбурзьких воріт.

В іншому про знаменний ювілей в німецькій столиці нагадує небагато. Втім, самі берлінці цьому не дивуються. Одні вважають, що помпезні святкування демократичній країні просто не личить: на їхню думку, широкі гуляння, прапори та гасла на кожному кроціі властиві, як правило, тоталітарним режимам. Інші говорять, що фізично стіна впала, але психологічні бар'єри залишилися, зняти їх буде ще складніше, ніж зруйнувати бетон та інші прикордонні укріплення. І ті, й інші сходяться в тому, що ця сторінка німецької історії до кінця ще не перевернута. Наприклад, досі пліч-о-пліч живуть ті, хто доносив, - а таких немало: за деякими даними, агентом східнонімецької спецслужби "Штазі" був кожен четвертий житель НДР - і ті, на кого доносили. Так що "стіни" поки що залишаються.

Читайте також:

Саркозі зізнався у руйнуванні Берлінської стіни

Горбачов, Коль та Буш-старший відсвяткують 20 річницю падіння Берлінської стіни

З Берлінської стіни стерли поцілунок Брежнєва

У Києві встановлять фрагмент Берлінської стіни

Відео20-річчя падіння Берлінської стіни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: