Німеччина вимагає від США вивезти з країни ядерні боєголовки

Новий коаліційний уряд Німеччини вимагає від Вашингтона забрати "останні запаси ядерної зброї, розміщені в Німеччині" (за даними уряду - близько 20 бомб).

Берлін вимагає від Вашингтона прибрати розміщені на території Німеччини американські атомні бомби.

Новий коаліційний уряд Німеччини - ХДС-ХСС Ангели Меркель і "Вільні демократи" Гідо Вестервелле додало цю вимогу у свою політичну програму.

Заяви майбутнього міністра закордонних справ Вестервелле, що виступає за вилучення з німецької території американської ядерної зброї, стали несподіванкою.

"Ми хочемо, щоб останні запаси ядерної зброї, розміщені в Німеччині, були прибрані", - завив лідер "Вільних демократів" за підсумками коаліційних переговорів у минулі вихідні.

Вашингтон не розкриває точну кількість ядерних боєголовок, які перебувають у ФРН як якась "спадщина холодної війни": цей арсенал було розгорнуто ще в 1950-х роках в Західній Німеччині, що була тоді на передовій стримування радянського блоку.

Згідно з німецькими джерелами, в країні може перебувати близько 20 бомб.

Основну роль в коаліції грає партія Ангели Меркель ХДС-ХСС, а "Вільні демократи" Вестервелле, набравши значно менше голосів, знаходяться на другому плані.
Під час передвиборної кампанії "Вільні демократи" робили акцент на економічні та фінансові питання.

Втім, в ході коаліційних переговорів довелося поступитися старшим партнерам по коаліції: перетворення ФРН в без'ядерну країну не стане одностороннім кроком. Як пояснила канцлер Німеччини Меркель, бажано зробити це в рамках структур НАТО.

Читайте також:

США націлять ядерні ракети на 12 об'єктів у Росії

Польща не може дочекатися, коли США розмістять на її території ракети Patriot

Секретаріат Ющенка пропонує здати українські об’єкти ПРО в оренду США

США пустили російських військових на свої ядерні об'єкти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: