Німеччина вимагає видачі колишнього диктатора Аргентини

Ордер видано у зв'язку з розслідуванням вбивства німецького студента Рольфа Ставовьока.

Німеччина видала міжнародний ордер на арешт колишнього аргентинського диктатора Хорхе Рафаеля Відели.

У заяві представника прокуратури Нюрнберга йдеться, що ордер видано у зв'язку з розслідуванням вбивства німецького студента Рольфа Ставовьока, скоєного у 70-х роках.

Кілька років тому розслідування вбивств жителів Німеччини в період диктатури Відели було припинено у зв'язку з браком доказів. Однак останки однієї із жертв вдалося ідентифікувати, у зв'язку з чим розслідування вирішили відновити, повідомляє представник німецької прокуратури.

У Німеччині зазначають, що Аргентина навряд чи дасть згоду на екстрадицію Відели. Однак міжнародний ордер сильно обмежить пересування колишнього диктатора. Тепер він сильно ризикуватиме, якщо вирішить виїхати за межі своєї країни. У серпні 2009 року Хорхе Рафаелю Віделі виповнилося 84 роки.

Відела прийшов до влади у результаті державного перевороту в березні 1976 року. Він керував країною протягом п'яти років. У березні 1981 диктатор пішов у відставку, а посаду президента зайняв Роберто Едуардо Віола. Самого Віделу вважають одним з найкривавіших диктаторів того періоду.

У 1985 році трибунал засудив колишнього диктатора до довічного ув'язнення за масові вбивства, тортури і викрадення дітей. Зокрема, Віделу звинувачували в тому, що під час його правління у політичних ув'язнених відбирали дітей і віддавали на виховання його прихильникам.

У 1990 році його помилували. У 1998 році Хорхе Рафаелю Віделі знову довелося повернутися до в'язниці у зв'язку зі звинуваченнями у викраденні дітей. Незабаром його звільнили і помістили під домашній арешт у зв'язку з погіршенням здоров'я.

Нагадаємо, у листопаді минулого року в Буенос-Айресі розпочався судовий процес проти останнього військового диктатора Аргентини Ренальдо Біньоне, що правив країною у 1982-1983 роках. Головним пунктом звинувачення Біньоне є порушення прав людини, допущені на військовій базі Кампо-де-Майо в околицях Буенос-Айреса, на якій в роки військової хунти (1976-1983) розташовувалися секретні в'язниці.

Читайте також:

У Німеччині літак зійшов зі злітної смуги

Німецьких журналістів звинуватили в образі честі громадян Китаю

Пограбування сторіччя в Німеччині: вкрадено коштовностей на 1 млн євро

У Німеччині створили найшвидший серійний автомобіль у світі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: