Німеччина й Австрія відкрили кордони для заробітчан зі Східної Європи

Німеччина і Австрія з 1 травня 2011 зняли обмеження на в'їзд трудових мігрантів з десяти країн, що вступили в Європейський союз в 2004 році.

З 1 травня Німеччина і Австрія відкривають свій ринок праці для працівників з країн Східної Європи, які вступили до Євросоюзу в 2004 році.

На той момент через побоювання масового припливу робочої сили, ці країни домовились про семирічну відстрочку.

Очікується, що велика частина гастарбайтерів з нових країн-членів ЄС поїде до Німеччини, яка потребує притоку робочих рук для своєї швидко зростаючої економіки.

За попередніми оцінками, до Німеччини на заробітки можуть приїхати до 400 тис. осіб, в основному громадяни Польщі.

У Британії побоюються, що тепер найталановитіші східноєвропейські фахівці, що досі працювали на британські фірми, віддадуть перевагу переїхати до Німеччини. Німецькі роботодавці обіцяють мігрантам велику зарплату і кращі соціальні гарантії.

За офіційними даними, зараз у Німеччині налічується 461 тисяча вакантних робочих місць. У кінці квітня 2011 глава Федерального об'єднання німецьких роботодавців Дітер Хундта оголосив, що ця цифра сильно занижена, тому що не всі фірми офіційно реєструють свої вакансії.

За оцінкою Хундта, насправді Німеччина зараз потребує мільйон працівників. Найбільше число вакансій налічується у технічній сфері та галузях, пов'язаних з природознавством. Також Німеччині не вистачає фахівців з догляду за хворими та людьми похилого віку.

Читайте також:

У Москві сталась масова бійка гастарбайтерів, є загиблі

Гастарбайтери в Дубаї почали масштабний страйк

Заробітчани перевели в Україну півтора мільярда доларів за рік

Україна перетвориться на пустелю, яку заселять африканці та азіати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: